Ņemot vērā valdības noteiktos ierobežojumus "Covid–19" izplatības mazināšanai, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) nolēmusi no šodienas, 23.decembra, slēgt vairākas dabas takas un skatu torņus, kuros nav iespējams nodrošināt vienvirziena kustību un divu metru distanci starp apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) teritorijā uz laiku tiek slēgta Kaņiera ezera Niedrāju laipa un Sēra dīķu laipa Raganu purvā, bet Sēlijā līdz ierobežojumu atcelšanai slēgta Aklā purva taka Jaunjelgavas novadā. Kurzemē, Liepājā, slēgta Tisē ielas laipa un skatu tornis Liepājas ezerā.

Vidzemē uz laiku slēgti vairāki skatu torņi – Randu pļavu skatu tornis, Silzemnieku skatu tornis pie Burtnieku ezera, Cirgaļu skatu tornis aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja", Kornetu skatu tornis un divi putnu vērošanas torņi Sedas purvā.

Apmeklējot Sietiņieža un Līču–Laņģu klinšu takas DAP aicina ievērot vienvirziena kustību, par ko taku sākumā būs izvietotas informatīvās norādes. Savukārt slēgtas būs šādas dabas takas – Dauģēnu taka Mazsalacas novadā, Vizlas dabas taka un Tilderu taka Apes novadā, Mežmuižas avotu taka Siguldas novadā un Randu pļavu dabas taka Salacgrīvas novadā.

Rēna uzsvēra, ka visos pārējos dabas objektos un takās nepieciešams lietot mutes un deguna aizsegu, ja teritorijā atrodas liels skaits cilvēku.

Apmeklētāju skaits dabas objektos pandēmijas laikā ir pieaudzis, kā rezultātā populārākie dabas tūrisma objekti ir ļoti noslogoti. Lai maksimāli mazinātu vīrusa izplatību un izslēgtu drūzmēšanās risku, kas var novest pie vairāku dabas taku slēgšanas, DAP aicina izvēlēties mazāk populārus maršrutus, kā arī visās dabas tūrisma takās, skatu torņos un platformās ievērot divu metru distanci.

Visapmeklētākais dabas objekts ĶNP teritorijā ir Lielā Ķemeru tīreļa laipa, kur dēļ lielās noslodzes dažkārt ir apgrūtināta divu metru distances ievērošana, tādēļ pandēmijas laikā savā maršrutā DAP neiesaka iekļaut šo apskates objektu.

DAP mobilā lietotne "Dabas tūrisms" sniedz iespēju ērti plānot atpūtu dabā un izvēlēties piemērotus maršrutus. Tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā.