Vai uz laiku slēgtās Liepājas ezera laipas un torņi ir atvērti apmeklētājiem? – jautā liepājniece, kura pamanījusi, ka norobežojošā lenta pie laipas E. Tisē ielas galā ir pazudusi. Tiesa, brīdinošais uzraksts, ka laipa uz laiku slēgta, joprojām esot vietā.


Pašvaldības administrācija uz jautājumu atbildēt nevarēja, jo aizliegumu ieviesusi Dabas aizsardzības pārvalde. Savukārt Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš skaidroja: ja lentas nav, tad arī aizliegums nav spēkā.


Kā portālu irliepaja.lv informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra vadītāja Ērika Kļaviņa, tad vismaz


Kurzemē dabas takas, laipas un torņus apmeklētājiem atvērt plānots, sākot ar sestdienu.

Uz to pārvaldi mudinājusi arī Ekonomikas ministrija, kas savā vēstulē lūgusi izskatīt iespēju atļaut cilvēkiem apmeklēt dabas objektus. Tiesa, Dabas aizsardzības pārvaldes rīcībā neesot ne aprīkojuma, ne dezinfekcijas līdzekļu, ne kapacitātes visus šos objektus pirms atvēršanas dezinficēt. Tāpēc, visticamāk, oficiālajā informācijā, kas tuvākajās dienās tiks izplatīta, būšot norāde, ka dabas objektu apmeklējuma laikā katram pašam jāuzņemas atbildība par savu drošību.

Jau vēstīts, ka, atbilstoši Ministru kabineta noteiktajiem regulējumiem "Covid-19" izplatības ierobežošanai, Dabas aizsardzības pārvalde pieņēma lēmumu uz laiku slēgt dabas takas un citus objektus.


Uz laiku slēgta arī Liepājas ezera laipa un tornis Lauku ielas un E. Tisē ielas krustojumā, kā arī Zirgu salas tornis Ezermalas ielā.

Dabas aizsardzības pārvalde lūdz ievērot noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un arī dabā turēties vienam no otra vismaz divu metru attālumā.