Kad pērn jūnijā SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" pabeidza EC līdzfinansēto projektu "Grīzupes ielas pārbūve posmā no Liepājas pilsētas robežas līdz Cukura ielas aplim, Liepājā", saskaņā ar oficiālo Liepājas domes informāciju, Grīzupes ielās malās tika iestādīti 182 koki. Lielākā daļa no tiem nesazaļoja jau pērn, tagad, braucot slimnīcas virzienā, grūti ieraudzīt kaut vienu zaļojošu jauno kociņu – izskatās, ka gar ielas malām saspraustas žagaru slotas.


Atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, Komunālās pārvaldes un būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigras Štāls par šo situāciju raksta:


"Ar pagājušajā gadā nesazaļojušo koku izņemšanu vēl ieturam pauzi.


Šajā pavasarī laiks ir vēss un valda liels sausums, līdz ar to koki mostas lēnāk, un šobrīd vēl nav iespējams precīzi noteikt izdzīvojušos.

Grīzupes ielas koku stādījumus atkārtoti apsekosim un novērtēsim. Tie koki, kas būs zaudējuši dzīvotspēju (nebūs salapojuši), tiks izņemti un vietā pārstādīti jauni. Darbus garantijas termiņu ietvaros un par saviem līdzekļiem veiks ielas pārbūves veicēja – SIA "CTB"".

Grīzupes ielas rekonstrukcija sākās 2017.gada augusta nogalē. Darbus pēc pašvaldības pasūtījuma veica SIA "CTB". 2019. gada jūnijā būvdarbi bija pabeigti – liepājnieki ieguva 3, 6 km atjaunotas brauktuves, ietves un veloceļus.


Projekta kopējās izmaksas bija 5, 16 miljoni eiro, no tiem 3, 95 miljoni – ES Kohēzijas fonda finansējums, 0, 18 miljoni – valsts budžeta dotācija, un 1, 03 miljoni eiro – pašvaldības finansējums.