Ceturtdien, 14.martā, Būvvaldes komisija pieņēmusi ekspluatācijā modernizēto A. Puškina 2. vidusskolu, informē Izglītības pārvalde preses pārstāve Gunta Jākobsone .

Tuvākās nedēļas laikā atjaunotajās skolas un klašu telpās atgriezīsies 2. vidusskolas skolēni, bet jaunā mācību gada 1. septembrī viņiem pievienosies arī Liepājas 12. vidusskolas audzēkņi, veidojot spēcīgu apvienotu mazākumtautību vidusskolu ar daudzveidīgu izglītības piedāvājumu.

Skolas būvniecībā, mūsdienīgu mēbeļu un mācību aprīkojuma iegādei   ieguldīti ap 2,5 miljoniem eiro, kas ir lielākais ES finansējums šobrīd pilsētas skolās. Būvdarbus  veica SIA firma "UPTK".

A. Puškina 2. vidusskolā veikta sienu, griestu un grīdu pārbūve. Līdz ar to skolas ēka ieguvusi to vizuālo koptēlu, ko bija iecerējuši projektētāji – atgādinot par jūras un liedaga tuvumu šai izglītības iestādei, sienu krāsojums ir jūras zilos, zaļos un smilšu toņos.

Skolā  veikta aktu zāles pārbūve par multifunkcionālu mācību auditoriju, četru jaunu dabaszinību kabinetu izveide 7.–9.klasēm, zinātnes centra izveide un ēkas pielāgošana vides pieejamības prasībām.

Papildus blakus skolai esošajam jaunajam, plašajam stadionam skolēni ieguvuši arī jaunu sporta zāli, kurā veikta renovācija, atjaunojot dēļu grīdu, griestus un ierīkojot jaunu apgaismojumu.

Uzstādītas arī jaunas mēbeles, ērti transformējami, pārvietojami un katra skolēnu augumam piemērojami galdi, soli un krēsli. Mēbeles izvietotas gan klasiskā izkārtojumā, gan arī pēc laikmetīga un funkcionāli atšķirīga koncepta, kur, atšķirībā no ierastā klases iekārtojuma, mācības varēs norisināties arī nelielās grupās un tam pakārtotu mēbeļu izvietojumu klašu telpās un arī skolas gaiteņos.

Skolēniem mācību procesā būs pieejamas jaunas un  mūsdienīgas s informācijas un komunikāciju tehnoloģijas ar atbilstošu aprīkojumu.  

Patiecoties Eiropas Savienības finansētā projekta "Liepājas vispārizglītojošo skolu modernizācija" atbalstam, šogad modernizācijas darbi notiek piecās skolās: Liepājas A. Puškina 2.vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā,  J. Čakstes 10. vidusskolā un Liepājas 12. vidusskolā.

Kopumā vairāk nekā 10 miljoni eiro tiks ieguldīti 10 Liepājas izglītības iestāžu modernizācijā un mācību vides uzlabošanā šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā līdz 2020.gadam. Galvenie darbi ir ergonomiskas mācību vides uzlabošana, jaunu dabaszinātņu kabinetu iekārtošana, jaunu IKT (informācijas un komunikāciju tehnoloģijas) risinājumu piedāvājums skolēniem un atbilstoša aprīkojuma iegāde, kā arī mūsdienīgas sporta infrastruktūras būvniecība.

Modernizācija jau noslēgusies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, tai skaitā skolas stadionā, Draudzīgā Aicinājuma 5. vidusskolā.