Augusta vidū svinīgi aizsāktā "airBaltic Training" jaunā lidmašīnu angāra celtniecība, kam vajadzēja beigties gada nogalē, aizkavējusies.


Kā portālam irliepaja.lv skaidroja "airBaltic" Korporatīvās komunikācijas nodaļā, "darbu aizkavēšanos ietekmējuši galvenokārt nepiemērotie laika apstākļi, un šobrīd darbus pie lidmašīnu angāra būvniecības pilnībā plānots noslēgt pāris tuvāko mēnešu laikā".

16. augustā "airBaltic" kopā ar Latvijas Republikas satiksmes ministru Tāli Linkaitu, partneriem no starptautiskās lidostas "Liepāja", Liepājas domes un celtniecības kompānijas SIA "Piche" pulcējās, lai Liepājas lidostas teritorijā atzīmētu jaunā "airBaltic" lidmašīnu angāra celtniecības procesa nākamo posmu, tā pamatos iemūrējot laika kapsulu.

Jaunais lidmašīnu angārs nodrošinās vietu vairāk nekā 15 apmācību lidaparātiem un "Diamond" lidmašīnu tehniskajām apkopēm.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja: "Šis ir nozīmīgs brīdis "airBaltic" Pilotu akadēmijas nākotnes attīstībai. "airBaltic" šobrīd atrodas uz ilgtspējīgas izaugsmes ceļa, un esam lepni, ka mums ir pašiem sava augsta līmeņa pilotu apmācības programma, kas nodrošina darbu kā "airBaltic" pilotam.


Jau kopš 2018. gada vasaras "airBaltic Training" Pilotu akadēmijas studenti veic apmācības Liepājā, tāpēc priecājamies papildus stiprināt "airBaltic" sadarbību ar mūsu partneriem no starptautiskās lidostas "Liepāja" un Liepājas pilsētas domes, padarot Liepāju par vēl nozīmīgāku pilsētu Eiropas kartē."


Latvijas Republikas satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsvēra: "Kompānija "airBaltic" sniedz nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikā, veidojot 2,5% no Latvijas IKP, nodrošinot darbavietas vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku, piesaistot mūsu valstij starptautiskus uzņēmumus no visdažādākajām sfērām. Ar gandarījumu vēroju, kā airBaltic attīstās un aug. Man ir prieks redzēt, cik stingri un stabili pamati tiek likti uzņēmuma veiksmei ilgtermiņā. Pilotu akadēmijas jaunais angārs tam ir spilgts apliecinājums."

SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" valdes loceklis Agris Sprūde savukārt atzina: "Lepojamies, ka "airBaltic Training" Pilotu akadēmija par savu bāzes vietu ir izvēlējusies tieši Liepājas lidostu, kas ir pierādījums lidostas mērķtiecīgai izaugsmei un ir nozīmīgs kopdarbs Latvijas aviācijas attīstībā."

"Tagad Pilotu akadēmijai būs pilnībā aprīkots angārs mūsu modernajiem apmācību lidaparātiem un to apkopei. Pagājušajā mēnesī arī noslēdzām papildu "Diamond Aircraft" lidmašīnu pasūtījumu, lai sekmētu turpmāko mūsu pilotu apmācību izaugsmi. Turklāt jūlijā mēs saņēmām Latvijas Civilās aviācijas aģentūras sertifikātu, lai paši varētu veikt "Diamond" lidaparātu apkopes," norādīja "airBaltic" lidojumu vadības viceprezidents Pauls Cālītis.

Šobrīd "airBaltic" Pilotu akadēmijai ir septiņi apmācību lidaparāti – seši "Diamond DA40" un viens "Diamond DA42", bet vēl trīs "Diamond Aircraft" lidaparātus "airBaltic" Pilotu akadēmija saņems 2020. gadā. Tas norāda uz Pilotu akadēmijas spēcīgo attīstību kā modernai un uzticamai jauno pilotu apmācības vietai. Jau šajā rudenī pirmie studenti absolvēs šo programmu un kā piloti pievienosies "airBaltic".