Liepājas lidosta turpina attīstīties un jau šajā vasaras sezonā aviokompānijām un privātiem pilotiem Liepājas lidostā piedāvās aviācijas degvielas uzpildi.

Pērnā gada beigās Liepājas lidotā tika piegādāta aviācijas degvielas uzpildes automašīna, kas kļūs par galveno instrumentu ērtas un efektīvas lidmašīnu degvielas uzpildes nodrošināšanā. Jaunais tehniskais aprīkojums ir nozīmīgs ieguldījums lidostas attīstībā un konkurētspējas veicināšanā, informē SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" Pārdošanas un mārketinga projektu vadītāja Agate Dūče.

 “Līdz šim lidostas rīcībā ir bijis infrastruktūras un aprīkojuma kopums, ar kuru esam spējuši nodrošināt lidostas bāzes pakalpojumu arsenālu. Taču līdz ar degvielas uzpildes automašīnas iegādi  būs iespējams visdrīzākajā laikā saņemt atļauju aviācijas degvielas tirdzniecībai, tādejādi nodrošinot pilnvērtīgu virszemes apkalpošanas pakalpojuma klāstu ne tikai regulāro reisu aviokompānijām, bet arī čarterreisiem, vispārējās aviācijas klientiem un militārajiem lidojumiem,” uzsver Liepājas lidostas vadītājs Agris Sprūde.

Lidostā pieejamais degvielas daudzums būs pietiekams vislielākajiem lidostu izmantojošiem gaisa kuģiem, kas ļaus nodrošināt pārlidojumus no vistālākajiem galamērķiem.

Šajās dienās tika veikta ar mūsdienu tehnoloģijām aprīkotās automašīnas sagatavošana ekspluatācijai, kā arī Liepājas lidostas darbinieku apmācība. Speciālizētā autotransporta sagatavošanu un darbinieku apmācību nodrošina tehnikas ražotāja  Francijas uzņēmuma "Titan Aviation" pārstāvis Fredriks Pejo.

Atgādinām, ka no 2019. gada vasaras sezonas airBaltic palielinās iekšzemes lidojumu skaitu starp Liepāju un Rīgu no trīs līdz pieciem reisiem nedēļā. Lidojumi no Liepājas uz Rīgu tiks veikti pirmdienās, otrdienās, ceturtdienā, piektdienās un sestdienās pulksten 5.45. Savukārt maršrutā Rīga – Liepāja pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un svētdienās pulksten 23.15.