Lai veicinātu iedzīvotāju plašāku iesaistīšanos programmā "Noķer, sterilizē, atlaiž" un apkārtējās vides sakārtošanā, 4.februārī pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē ikviens interesents aicināts piedalīties diskusijā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

"Liepājā ir vietas, kurās bezsaimnieka kaķu kolonijas ir samērā lielas un iedzīvotāju izpratne par šādu koloniju esamību un iespējamo uzturēšanu ir atšķirīga. Risinājumi šīm situācijām ir dažādi – gan tādi, kas palīdz ierobežot kaķu skaitu, gan tādi, kas uzlabo dzīvnieku dzīves apstākļus, kā arī apkārtnes estētisko un sanitāro stāvokli, tādēļ ikvienu interesentu aicinām uz atvērtu diskusiju", pamato Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece.

Diskusijā plānots runāt par dzīvnieku labturības noteikumiem un to nodrošināšanu, kā arī par kaķu skaita samazināšanu, iesaistoties pašvaldības programmā "Noķer, sterilizē, atlaiž!". Būs iespēja uzklausīt veterinārārstu viedokli, kā arī uzzināt par kaķu māju uzstādīšanas iespējām un uzturēšanu.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāvji, biedrības "Latvijas vairogi" vadītājs Dainis Dreimanis, jau uzstādīto kaķu māju uzturētāji no Ezerkrasta un Jaunliepājas mikrorajoniem.

Iepriekšēja pieteikšanās uz diskusiju, rakstot e-pastu rita.emsina@liepaja.lv vai zvanot pa tālruni 63404744.

Diskusiju organizē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļa sadarbībā ar Liepājas Novada fondu.

Liepājas Novada fonds jau piecus gadus sadarbojas ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļu, organizējot vides projektu konkursus. Tā tiek atbalstītas iedzīvotāju iniciatīvas par dažādu ar vides kvalitāti saistītu jautājumu risināšanu. Tai skaitā ir atbalstīti projekti par kaķu māju izgatavošanu un uzstādīšanu.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļa, tālr.: 63404744, e-pasts: rita.emsina@liepaja.lv.