Sestdien, 18. septembrī, no pulksten 11 pie Liepājas domes ēkas Rožu ielā 6 sāksies reģistrācija ikgadējam velobraucienam "Diena bez auto", kurā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pie reģistrācijas katram velobrauciena dalībniekam tiks piešķirts īpašs atpazīšanas T-krekls. Starts velobraucienam tiks dots pulksten 12.00. Šogad velobrauciena galamērķis būs piedzīvojumu parks "Austrumu forts" (Brīvības ielā 180). Maršruts vedīs pa Rožu ielu, K. Uliha ielu, Peldu ielu, Hika ielu līdz Kūrmājas prospekta aplim, tālāk pa Kūrmājas prospektu, Jūras ielu, Tramvaja tiltu, Rīgas ielu, Raiņa ielu, O. Kalpaka ielu, Pulvera ielu, 14. novembra bulvāri, šķērsojot Brīvības ielu līdz Austrumu fortam. Galapunktā velobrauciena dalībniekus sagaidīs vairākas bezmaksas aktivitātes visai ģimenei, kā arī spēcinoša zupa, ar kuru cienās Karostas cietuma bufete. Aicinām dalībniekus ņemt līdzi segu vai vingrošanas paklājiņu, lai ērti iekārtotos, ieturot maltīti. Lai mazinātu pasākuma ietekmi uz vidi, aicinām ņemt līdzi arī savu zupas bļodu un karoti.

Lai brauciens būtu patīkams un drošs gan lieliem, gan maziem velobraucējiem atgādinām, ka bērniem, kuri vēl nav sasnieguši 12 gadu vecumu, ir obligāti jābūt ķiverei. Savukārt pārējām personām ķiveres valkāšana braukšanas laikā ir ieteicama.

Pasākuma organizatori atgādina, ka veselības drošības nolūkos dalība velobraucienā "Diena bez auto" būs iespējama tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu ("Covid-19" sertifikāts), kas jāspēj uzrādīt pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma. Uz reģistrāciju līdzi jāņem arī personas apliecinošs dokuments.

Kā jau informēts iepriekš, Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros no 16. līdz 22. septembrim katru darba dienas vakaru plkst. 18.00 (brīvdienās pulksten 12) liepājnieki aicināti zinoša gida pavadībā doties pastaigu ekskursijā, lai iepazītu dažādas Liepājas vietas. Katram gidam ir savas mīļākās vietas, stāsti un maršruti, ar kuriem tie dalīsies ar pastaigas dalībniekiem, tāpēc katra ekskursija būs ļoti personiska.

Tikšanās vieta pastaigai būs pie viesnīcas "Līva". Interesentiem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63 480 808 vai 29 402 111. Pieteikties iespējams arī īsi pirms ekskursijas sākuma pie gida. Pastaigu ekskursijas Mobilitātes nedēļas ietvaros tiek organizētas bez maksas.  

Informējam, ka Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, pašvaldības sociālo tīklu kontos, kā arī nepieciešamības gadījumā iesniegti dalībai Eiropas līmeņa "European Mobility Week Award" konkursā.


Uzziņa
Šogad aprit jau 20 gadi kopš dibināta Eiropas mobilitātes nedēļas kampaņa ar mērķi veicināt sabiedrības ieradumu maiņu, dodot priekšroku aktīvai mobilitātei, sabiedriskajam transportam un citiem videi draudzīgiem transporta risinājumiem.

Saskaņā ar šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas oficiālo saukli – "Pārvietojies ilgtspējīgi. Paliec vesels" – iedzīvotāji tiek mudināti pievērsties aktīvākam dzīvesveidam, saglabāt fizisko un garīgo veselību, vienlaikus izpētot savas pilsētas skaistumu un apliecinot savu labo gribu pret vidi.