Šo piektdien, 20.martā, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas pagalmā skolēniem un astronomijas interesentiem klātienē būs iespēja novērot daļēju Saules aptumsumu.

Tas savā maksimālā fāzē pulksten 12.01 Mēness ēnā aizsegs Saules disku 79% no kopējā redzamā Saules diska lauka.

Kā informē pasākuma organizatoru pārstāvis Mārtiņš Mamis, sākot no pulksten 10.30 līdz pulksten 13.10, ikviens Liepājas iedzīvotājs varēs  novērot daļējo Saules aptumsu klātienē, izmantojot teleskopam speciāli piemērotus Saules skatīšanās filtrus, kā arī citas aizsarga palīgierīces (kvēpināti stikla gabali, metināšanas iekārtas aizsargbrilles, izmantojot disketu aizsargapvalku, lai netiktu bojāta acs iekšējā tīklene).

Saules aptumsums notiek tad, kad Mēness pilnībā vai daļēji aizsedz Saules disku. Pilnīgas aizsegšanas gadījumā uz vairākām minūtēm iestājas tumsa, bet daļējas aizsegšanas gadījumā atkarībā no aptumsuma fāzes Saule vizuāli atgādina apli ar nelielu robu. Nepilnu triju stundu laikā Saule vizuāli būs pamazām pārvērtusies no apaļas ripas par šauru sirpi un atgriezusies atpakaļ ierastajā izskatā.

Cerot uz labvēlīgiem laika apstākļiem, kas dos iespēju novērot daļējo Saules aptumsumu, aicinām uz Liepājas Raiņa 6. vidusskolu, lai  izglītojoši pavadītu skolēnu pēdējo brīvdienu un līdzdarboties, vērojot astronomijas parādības.