18.novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgais pasākums notiks Kārļa Zāles laukumā. Gatavojoties tā norisei, pilsētā divas dienas tiks noteikti satiksmes ierobežojumi.

17. novembrī no pulksten 6 būs aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana K. Zāles laukumā posmā no Lielās ielas līdz iebrauktuvei tirdzniecības nama "Ostmala" pazemes autostāvvietā. Pasākuma rīkotāji patur tiesības atstātās automašīnas evakuēt uz maksas stāvvietu.

Savukārt, no 17. novembra pulksten 16 līdz 18.novembra pulksten 22 K.Zāles laukums pilnībā tiks slēgts transportlīdzekļu satiksmei posmā no Lielās ielas līdz iebrauktuvei tirdzniecības nama "Ostmala" pazemes autostāvvietā.

Arī pasažieru sabiedriskais transports (22. un 23. maršruta autobuss) šajā posmā nekursēs. Šajā laikā 22. un 23. maršruta autobusa reisi, kas atiet no Pētertirgus un no Atmodas bulvāra, tiks novirzīti pa Tramvaja tiltu, izlaižot pieturu "K.Zāles laukums". Satiksmes autobusu kustība tiks atjaunota 18.novembrī no pulksten 22. Visi pārējie satiksmes autobusi kursēs pēc brīvdienu grafika un ierastajos maršrutos.

Satiksmi K.Zāles laukumā pilnībā atjaunos 18.novembrī pulksten 24, kad tehniskie darbinieki beigs savu darbu.

Pasākuma organizētāji atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina visus liepājniekus apmeklēt valsts svētku pasākumus, kā arī neaizmirst pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano Latvijas karoga krāsas lentīti.

Kā ziņots iepriekš, atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 97. gadadienu, 18. novembrī pulksten 17 K.Zāles laukumā notiks svinīgs koncerts ar dziedātāju Ievas Kerēvicas un Andra Ērgļa, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks" un tā diriģentes Ilzes Balodes, kā arī koncertmeistara Jāņa Strazda piedalīšanos.

Koncerts svētku apmeklētājiem dos iespēju apzināties piederības sajūtu Latvijai kā savām mājām un dzimtenei un vedīs aizraujošā ceļā pa Latvijas desmitgažu svarīgākajiem notikumiem. Koncerta programmu izdaiļos mākslinieciski akcenti – latviešu autoru dzeja, komponista Jāņa Strazda autordziesma no nesen izdotā mūzikas albuma “Lins" un tautas dziesmu un populāru dziesmu apdares. Pasākumu vadīs aktieris Artis Robežnieks.

Realizēta arī režisora Valda Pavlovska ideja – videosveicieni Latvijai un tās iedzīvotājiem no dažāda vecuma liepājniekiem.  “Veidojot Latvijas 97.dzimšanas dienai veltīto pasākumu, vēlējāmies tajā iesaistīt arī pašus liepājniekus. Un kā gan visspilgtāk attainot Latvijas desmitgažu notikumus, ja ne caur šajā laikā dzimušo cilvēku pārdomām?" tā V.Pavlovskis. Sveicienus redzēsim un dzirdēsim 18.novembra koncerta laikā.

Pasākumā būs iespēja vērot arī nesen izveidojušos sadarbību starp dziedātāju Andri Ērgli, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jaukto kori “Laiks" un komponistu Jāni Strazdu, kuri kopā strādāja pie oktobrī iznākušā albuma “Lins" veidošanas. Jaunajā albumā iekļautās dziesmas stāsta par 21. gadsimta Latviju un latviešiem un zīmīgi, ka viena no dziesmām izskanēs arī koncertā.

Koncerta izskaņā liepājniekus un Liepājas viesus uzrunās Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kam sekos svētku kulminācija – uguņošana.  

Pēc koncerta ikviens ir aicināts saglabāt patriotisko noskaņojumu, dodoties uz svētku vakarēšanu folkloras centrā "Namīns", kur kopā ar folkloras kopu “Atštaukas", muzikantu Ilgvaru Žilinski, Austru Pumpuri un Austras bērniem būs iespēja sildīties pie ugunskura, dzert siltu tēju, cienāties ar gardu zupu un, protams, dziedāt latviešu dziesmas.

Ar plašāku valsts svētku pasākumu programmu var iepazīties liepajaskultura.lv, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.