Deputāti 17. marta domes sēdē pieņēma lēmumu Liepājas Olimpiskajam centram (LOC) uz trīsdesmit gadiem iznomāt zemes vienības daļu 16418 m2 platībā Zvejnieku alejā 2 teritorijas labiekārtošanai un slēgtās futbola halles būvniecībai.


Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis portālam irliepaja.lv atzina, ka faktiski šis lēmums nozīmē to, ka "mēs būsim projekta realizētāji", un apliecināja, ka LOC ir tam gatavs.


Nekustamā īpašuma pārvaldei uzdots sagatavot līguma projektu par daļas no zemesgabala Zvejnieku alejā 2 apbūves tiesību piešķiršanu LOC un mēneša laikā noslēgt līgumu.


Savukārt LOC uzdots gada laikā pēc līguma noslēgšanas būvvaldē iesniegt halles projekta dokumentāciju. Pēc Griezīša teiktā, halles projekts ir gatavs, tikai jāsakārto daži juridiski un birokrātiski aspekti.


Jautāts, vai halles būvniecība plānota jau šogad, Griezītis apliecināja: “Redzam, ka varam to realizēt”.


Ja plāni īstenosies, tad beidzot būs pielikts punkts stāstam piecu gadu garumā – Latvijas Futbola federācija (LFF) ieceri par slēgtas futbola halles būvi Liepājā atbalstīja jau 2017. gada rudenī. Nākamā gada pavasarī ieceri atbalstīja arī Liepājas domes deputāti. Tajā pašā gadā Ministru kabinets atbalstīja 5,9 miljonu eiro sadalīšanu deviņu valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai dažādās Latvijas pilsētās, tostarp Liepājai piešķirot 800 000 eiro.


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka pērn par LFF partneri, realizējot slēgto futbola haļļu būvniecības programmu, kļuva Slovēnijas uzņēmums "Duol", kuram ir liela pieredze dažādu sporta piepūšamo konstrukciju ražošanā un uzstādīšanā.