2. un 3.aprīlī Liepājā un Papē norisināsies divu dienu orientēšanās sacensības "Kurzemes pavasaris", kurās sacentīsies labākie orientieristi no visas Latvijas, kā arī sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un citām valstīm. Sacensības ir iekļautas starptautiskajā orientēšanās kalendārā, kurā elites sportisti izcīna pasaules ranga punktus, informē Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

Divu dienu sacensībās orientieristi kopumā startēs trīs distancēs gan Papes mežos, gan Liepājas centrā. Papē tiks veiktas divas distances Lāvas kalna apkārtnē. Apvidum ir raksturīgs pārskatāms priežu un egļu mežs, tādējādi paredzamas dinamiskas sacensības. Orientieristu uzmanība un izturība tiks pārbaudīta vietās, kur ir izteiktas reljefa formas, stāvas nogāzes, kā arī mikroreljefs. Savukārt Liepājā sacensībām starts tiks dots stāvlaukumā pie koncertzāles "Lielais dzintars" un ietvers tuvāko Vecliepājas daļu. Tās būs ātras un spraigas sacensības pa pilsētas ielām.

Pirmajā dienā, 2.aprīlī, pulksten 12 Papē, netālu no Lāvas kalna, notiks sacensību atklāšana ar orientieristu parādi un organizatoru uzrunām. Dienas gaitā orientieristi veiks divas distances – pulksten 13 tiks dots starts vidējai distancei Lāvas kalna meža apvidū, bet pulksten 18 – starts sprintam Liepājas vecpilsētā. Pulksten 20 Liepājā paredzēta katras grupas trīs labāko orientieristu apbalvošana.

Lai varētu izmēģināt savas prasmes orientēties pilsētā ar kartes palīdzību, dalībai sacensībās Liepājā īpaši aicināti pieteikties liepājnieki. Sacensībās paredzētas dažādas vecuma un grūtības distances, kā arī atklātā jeb "Open" grupa dalībniekiem ar vai bez orientēšanās iemaņām. Liepājniekiem dalības maksai ir 50% atlaide.

Abas pirmās dienas distances iekļautas Latvijas kausa kalendārā, kā arī Starptautiskās orientēšanās federācijas (IOF) sacensību kalendārā, kur elites sportisti saņems ieskaites punktus Pasaules ranga (WRE) vērtējumā.

Sacensību otrajā dienā, 3.aprīlī, pulksten 10 Papē tiks dots starts garajai distancē. Tās būs izturības sacensības, jo elites vīriešiem garākā distance veidota aptuveni 14 km garumā, bet sievietēm – 11 km. Aptuveni pulksten 13.30 paredzēta apbalvošana divu dienu kopvērtējumā katrā vecuma grupā. Elites grupas trīs labākie tiks apbalvoti ar naudas balvām.

Pieteikšanās sacensībām notiek elektroniski, izmantojot Latvijas Orientēšanās federācijas pieteikšanās sistēmu: https://lof.lv/pieteikumi. Papildu informācija par sacensībām skatāma mājaslapā: www.pavasaris.lv.

Orientēšanās sacensības "Kurzemes pavasaris" ir tradicionālas pavasara ieskaņas sacensības, ar ko lielākā daļa sportistu atklāj orientēšanās sacensību sezonu Latvijā. Sacensības parasti pulcē vidēji 500–800 dalībnieku.

Sacensības organizē Latvijas Orientēšanas federācija, orientēšanās klubs "Saldus" un orientēšanās klubs "DR-krasts". Sacensības atbalsta Liepājas pilsēta un "Maxima Latvija".