Sestdien, 7. oktobrī, gaidāms Liepājas puses noslēdzošais orientēšanās sezonas notikums "Liepājas orientēšanās čempionāts 2023". Sacensības notiks Rucavas pagasta Papes ciemā – vietā, kur ir izteiktas kalnu reljefa formas un pārskatāms priežu mežs, portālu informēja Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs "DR-krasts" vadītājs Jānis Bethers.

Stiprinot orientēšanās tradīcijas Liepājā, ik gadu rudenī Liepājas pusē tiek organizētas sezonas noslēdzošās orientēšanās sacensības "Liepājas orientēšanās čempionāts". Šogad sacensības notiks no jauna zīmētā orientēšanās kartē, kas tapusi 2023. gada agrā pavasarī. Kartes autors ir Leonīds Malankovs. Sacensību apvidū ir izteikta kalna reljefa formas, mikroreljefs. Kā jau piejūras mežos ierasts, apvidum ir raksturīgs pārskatāms priežu un egļu mežs.

Liepājas orientēšanās čempionātā dalībnieki var startēt kādā no 9 vecuma grupām, kurām ir pielāgoti distanču garumi un sarežģītība. Dalībnieku starts tiks noteikts izlozes secībā. Dalībnieki ar savu starta minūti varēs iepazīties 6. oktobrī no pulksten 18 mājaslapā ŠEIT. Orientēšanās pavēles distances veicamas individuāli, izņemot pašus mazākos un Open grupas dalībniekus, kuri distancē varēs doties brīvi izvēlētā laikā.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem būs izveidota speciāla distance ar marķējumu. Tas nozīmē, ka bērni vieni paši vai kopā ar vecākiem var iziet orientēšanās distanci, kura iemarķēta ar lentu, kas palīdz, lai nenovirzītos no veicamā ceļa. Savukārt dalībnieki ar nelielām orientēšanās iemaņām varēs doties atklātajā jeb Open distancē.

Pieteikšanās Liepājas orientēšanās čempionātam notiek elektroniski līdz 4. oktobrim ŠEIT. Liepājniekiem dalības maksai čempionātā tiek piemērota 50% atlaide.

Liepājas orientēšanās čempionāta sacensību programma 7. oktobrī: No pulksten 10 – dalībnieku ierašanās un reģistrācija; pulksten 11.30 – pirmsstarta informācija, lai jau pulksten 12 dotu pirmo startu izlozes secībā. Pulksten 14.30 jau būs zināmi ātrākie orientieristi savās vecuma grupās, kuri tiks apbalvoti ar medaļām un balvām.

Trīs labākie distanču veicēji katrā vecuma grupā tiks apbalvoti. Open grupas dalībniekus izlozes kārtībā apbalvos ar pārsteiguma balvām.


Sacensības organizē orientēšanās klubs "DR-Krasts" ar Liepājas pilsētas atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju.

Plašāka informācija un sacensību nolikums skatāms mājaslapā.