Sestdien, 7. oktobrī, vētrainos apstākļos tika noskaidroti ātrākie orientieristi Liepājas orientēšanās čempionāta sacensībās. Papes apvidū izveidotajā trasē visgarākajā vīriešu distancē ātrākais bija Atis Rešķis, pārstāvot orientēšanās klubu "Saldus", savukārt sieviešu grupā augstāko vietu izcīnīja Reda Einikaite, no Lietuvas orientēšanās kluba "Jaunyste", Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs "DR-krasts" vadītājs Jānis Bethers.

Sacensības notika šogad zīmētā kartē, kuras autors ir Leonīds Malankovs. Kā piejūras mežos ierasts, apvidū bija pārskatāms priežu un egļu mežs, līdz ar to distance bija ātri skrienama, par ko liecina arī dalībnieku labie rezultāti.

Vīriešu elites grupā 6,3 kilomtrus garajā distancē ar 29 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju uzvaru izcīnīja saldenieks Atis Rešķis ar finiša laiku 36:08. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa lietuvietis Roks Koveckis no orientēšanās kluba "O! Klaipeda" ar finiša laiku 36:37, bet trešajā vietā ar finiša laiku 38:34 finišēja Jānis Penkulis no Durbes.


Vīriešu elites grupas uzvarētāji. Publicitātes foto.


Sieviešu elites grupā 4,5 kilometru garo distanci visātrāk veica Reda Einikaite, finišējot ar laiku 33:19. Otrajā vietā stājās uzvarētājas orientēšanās kluba biedre Milda Donele ar laiku 36:10. Un sieviešu goda pjedestālu noslēdza Iveta Eglija no orientēšanās kluba "DR-Krasts" ar rezultātu 39:25.

Sacensībās piedalījās 133 dalībnieki gan no Latvijas, gan Lietuvas. Sacensībās piedalījās dalībnieki dažādās vecuma grupās, katram ar pielāgotu distances garumu un sarežģītību.

Visi sacensību rezultāti apkopoti un apskatāmi orientēšanās kluba "DR-krasts" mājaslapā.

Liepājas orientēšanās čempionātu organizēja orientēšanās klubs "DR-krasts" sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un ar Liepājas pilsētas atbalstu.