Līdz ar aprīļa sākumu sākas orientēšanās sporta sezona Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. Šosezon orientēšanās seriālā "DR-Krasts 2023" līdz pat oktobrim paredzētas 26 kārtas, no tām desmit – Liepājā un tās apkārtnē, informē Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs "DR-Krasts" vadītājs Jānis Bethers.

Teju katru otrdienu liepājnieki un dienvidkurzemnieki gaidīti uz regulāru klasisko orientēšanos, kuras laikā var doties distancē mežā, meklējot kontrolpunktus pēc kartes un kompasa. Sezonas laikā ir arī vairākas kārtas, kas tiek veidotas pilsētā kā sprinta distances.

Pirmais orientēšanās seriāla notikums gaidāms jau nākamajā otrdienā, 4.aprīlī, Ziemeļu fortu apkārtnes mežā. Regulāras treniņsacensības notiek reizi nedēļā – parasti otrdienās. Katru reizi distance tiek veidota kādā citā no Liepājas vai Dienvidkurzemes vietām.

Kā novērtē esošie dalībnieki – orientēšanās ir veids kā reizi nedēļā atslēgt prātu un doties dabā, vienlaikus aizvadot treniņu ne tikai ķermenim, bet arī prātam.

Jaunajiem dalībniekiem, kuri vēl nav droši par savām prasmēm, tiek pielāgota veicamā distance un turpat uz vietas var saņemt zinošu orientieristu padomus un īsu apmācību, lai iedrošinātu spert pirmos soļus, orientējoties mežā.

Vienlaikus orientēšanās apmācības piedāvā arī pieredzējis orientierists Edgars Bērziņš. Pirmā nodarbība trešdien, 29. martā, pulksten 18 LOC Vieglatlētikas manēžā. Pieteikties uz nodarbību, rakstot uz numuru: 29 357 397 (whatsapp). Apmācības plānotas reizi nedēļā. Informācija par apmācībām tiek publicēta Facebook lapā: "Orientēšanās nodarbības Liepājā": facebook.com/OrientesanasLiepaja. Uz tām var pievienoties jebkurā brīdī.

Aktuālajam orientēšanās pasākumu kalendāram var sekot līdzi kluba mājaslapā www.drkrasts.lv vai sociālā tīkla profilā www.facebook.com/drkrasts.

Orientēšanās pasākumi notiek ar Liepājas pilsētas, Dienvidkurzemes novada un Latvijas Orientēšanās federācijas atbalstu.