13. aprīlī Telpu orientēšanās sacensības atgriežas Liepājā, šoreiz ikvienu interesentu aicinot uz Liepājas Valsts tehnikuma mācību ēku Vānes ielā 4. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens – bez vecuma ierobežojuma vai orientēšanās iemaņām. Dalība ir bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos, informēja sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Arī tie, kuri nekad nav piedalījušies šādā pasākumā, aicināti izmēģināt ko jaunu. Telpu orientēšanās pamatprincips ir pēc kartes doties pa ēkas stāviem, telpām un gaiteņiem un atrast noteikta numura kontrolpunktus, kas jāapmeklē noteiktā secībā.

"Aizraujošākais telpu orientēšanās pasākumā ir tas, ka kontrolpunkti atrodas dažādās ēkas vietās un stāvos. Dalībniekam nākas domāt telpiski, trīs dimensijās, lai vislabāk saprastu, pa kurām kāpnēm vai gaiteni doties tālāk, lai atrastu pareizo ceļu līdz kontrolpunktam. Arī mums kā distanču plānotājiem, katru reizi ieejot jaunās telpās, ir jādomā radoši, kā izveidot ikvienam piemērotu distanci," pastāsta sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Sacensības notiks sešās meistarības un vecuma grupās, kurās jāveic divas distances. Katrā grupā tiks apbalvoti pirmo trīs labāko rezultātu ieguvēji, kuriem būs vismazākā laika summa. Kā vienkāršāka distance ir izveidota "Open" grupa, kurā dalībniekiem jāapmeklē tikai viena izveidotā distance – tā arī ir vispiemērotākā ģimenēm.

Lai orientēšanās būtu aizraujošāka un sarežģītāka, sacensību telpās ar norobežojošām lentām būs veidotas barjeras un labirinti, bet pāri lentām lēkt/kāpt ir aizliegts. Tāpat jābūt uzmanīgiem, dodoties pa kāpnēm un telpu stūros, lai izvairītos no sadursmēm starp dalībniekiem. Aicinām ņemt līdzi ērtus maiņas apavus.

Programma:
No pulksten 11 reģistrēšanās, pulksten 11.30 bezmaksas apmācības un telpu orientēšanās pamatprincipu izskaidrošana, kam tas nepieciešams.
Pulksten 11.45–14.00 starts brīvā kārtībā, ar finišu ne vēlāk kā pulksten 14.30.


14.40 Apbalvošana.

Pieteikšanās sacensībām līdz 10. aprīlim elektroniski ŠEIT vietnē. Papildu informācija ŠEIT.
 
Telpu orientēšanās sacensības organizē orientēšanās klubs "DR-Krasts" ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības un Liepājas Valsts tehnikuma atbalstu.

2023. gadā Telpu orientēšanās notika Liepājas Valsts tehnikuma mācību korpusā Ventspils ielā 51.