Cilvēktiesību aizstāvības grupas "Helsinki-86" pirms 25 gadiem rīkotās staļinisma upuru piemiņas manifestācijas gadadienai veltīto aploksni izdevis Latvijas Pasts.

Aploksnes zīmogošana paredzēta šodien no 10 līdz 18 Latvijas Nacionālā arhīva administrācijā, Šķūņu ielā 11, Rīgā, ziņo LETA.

Aploksnes prezentācijas pasākums ar grupas "Helsinki-86", Saeimas, Latvijas Pasta un arhīva pārstāvju piedalīšanos plānots pulksten 14.

Uz Latvijas Pasta izdotās aploksnes redzama pazīstamā fotogrāfa Ulda Brieža 1987.gada 14.jūnijā tapusi fotogrāfija ar vēsturiskās manifestācijas skatu pie Brīvības pieminekļa. Aploksnes tirāža ir 1000 eksemplāru.

Staļinisma upuru piemiņas manifestācija, ko Rīgā pie Brīvības pieminekļa 1987.gada 14.jūnijā organizēja "Helsinki-86", bija pirmais šāda veida tik publisks un masveidīgs pasākums toreiz okupētās Latvijas teritorijā. Akcija, pieminot PSRS īstenotās Latvijas iedzīvotāju deportācijas 1941.gada 14.jūnijā, tika izziņota trimdas latviešu sabiedrībā, kas par to informēja radio programmās Amerikas Balss un Brīvā Eiropa.

Gājiens notika represīvo padomju varas iestāžu pārstāvju aplenkumā. Šo manifestāciju mēdz uzskatīt arī par vienu no latviešu Trešās atmodas sākuma punktiem.

Cilvēktiesību aizstāvības grupa "Helsinki-86" dibināta 1986.gadā Liepājā.