Saeimas "Saskaņa" frakcijas deputāti vērsušies pie veselības ministres Ilzes Viņķeles, lai noskaidrotu, kāpēc bērniem netiek nodrošināti valsts apmaksātie zobārstniecības pakalpojumi. "Saskaņas" deputāti norāda, ka Liepājā nepilngadīgie ir spiesti gaidīt divu gadu garā rindā, lai saņemtu valsts apmaksātu veselības aprūpi, portālu informēja Valērijs Agešins, frakcijas priekšsēdētāja biedrs.

"Liepājā bērns var gaidīt rindā pie zobārsta 24 mēnešus. Bērna organisms intensīvi aug un attīstās, un ir vitāli svarīgi savlaicīgi novērst veselības problēmas, lai nākotnē neradītu smagas sekas un ilgstošu ārstēšanos! Šādā situācijā vecāki ir spiesti vest bērnus pie ārstiem uz citām pašvaldībām – Grobiņu, Ventspili, Kuldīgu un pat Lietuvas Klaipēdu. Vecākiem jāmaksā par zobārstniecības pakalpojumiem, lai gan valsts ir uzņēmusies pienākumu apmaksāt šos pakalpojumus! Turklāt maksas stomatoloģisko palīdzību var atļauties ne visas ģimenes," pastāstīja Saeimas "Saskaņa" frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.

"Saskaņas" deputāti uzdevuši jautājumus veselības ministrei, kādā veidā tiek īstenota Bērnu tiesību aizsardzības likuma 12. panta 2. daļā noteiktā norma, ka bērnam ir tiesības uz bezmaksas medicīnisko palīdzību, kura noteikta valsts programmā. Deputāti uzsver, ka no Veselības ministrijas mājaslapā publicētās informācijas var secināt, ka bērniem līdz 18 gadu vecumam tiek apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem.

"Saskaņa" pieprasa sniegt informāciju par to, kādās valsts administratīvajās teritorijās zobārstniecības pakalpojumi netiek sniegti pilnā apjomā. Tāpat deputāti lūdz Veselības ministriju izvērtēt iespēju daļēji kompensēt zobārstniecības pakalpojumu apmaksu bērniem gadījumos, ja šo pakalpojumu pieejamība par valsts budžeta līdzekļiem nav nodrošināta.