Liepājas Reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnika, K. Zāles laukumā 2, aprīlī sākusi piedāvāt jaunu, valsts apmaksātu pakalpojumu – zobu labošanu bērniem vispārējā anestēzijā jeb narkozē, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pilnā narkozē zobi par valsts naudu tiek laboti pavisam maziem bērniņiem, bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, kā arī tiem bērniem, kuriem ir paniskas bailes no zobārsta. Zobu labošana vispārējā anestēzijā parasti notiek apmēram pusotru stundu. Kamēr anesteziologs nepārtraukti novēro pacientu, ārste ar asistenti veic zobu labošanu.

Zobārstniecības poliklīnikas bērnu zobārste Airisa Zīdere, pateicoties kuras iniciatīvai šāds pakalpojums tagad pieejams arī mazajiem liepājniekiem, norāda, ka vispārējā anestēzija tiek izmantota tikai nopietnos gadījumos un tad, kad vienlaikus jāsalabo vairāki zobi, bet bērns nav gatavs ilgstoši sēdēt krēslā un sadarboties ar zobārstu.

Kā ieguvumu ārste min to, ka vienā tikšanās reizē mazajam var salabot visus zobus un, ja nepieciešams, arī kādu izraut. Ļoti būtiski, ka mazajam bērnam nepaliek emocionāla trauma – bailes no zobārsta. Turklāt ir pacienti – bērni invalīdi, kuru ārstēšana ne vienmēr ir iespējama zobārstniecības pacienta krēslā, norāda ārste.

Lai izvairītos no tik apjomīgām manipulācijām maziem bērniem, ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību rūpīgai zobu tīrīšanai ikdienā, regulāriem higiēnista apmeklējumiem (reizi gadā šo pakalpojumu bērnam apmaksā valsts) un stingri ierobežota saldumu un saldo dzērienu lietošanu.
 
Bērniem uz valsts apmaksātajiem zobārstniecības pakalpojumiem rinda aizvien ir gara, taču uz zobu higiēnu rindā jāgaida tikai 1–2 nedēļas, tāpēc aicinām vecākus izmantot iespēju jau profilaktiski rūpēties par bērnu zobu veselību un saņemt valsts apmaksāto zobu higiēnu bērniem katru gadu (7, 11, 12 gadu vecumā valsts apmaksāto zobu higiēnu var veikt divas reizes gadā).

Pieteikties zobārsta konsultācijai un zobu ārstēšanai var personīgi Zobārstniecības poliklīnikā, K. Zāles laukumā 2, zvanot pa tālruni 63 427 542 vai rakstot e-pastā: lzp@liepajasslimnica.lv. Visi pacienti, kuri vēlas pierakstīties uz plānveida ārstēšanu vai konsultāciju pie zobārsta, tiek reģistrēti gaidīšanas rindā. Reģistrējoties konkrēta apmeklējuma diena un laiks netiek dots, pacienti tiek pieņemti rindas kārtībā. Pienākot pacienta kārtai, tiks saņemts zvans no reģistratūras tālruņa Nr. 63 427 542, lai vienotos par ērtāko apmeklējuma dienu un laiku.