Veļas žāvētājs ir ierīce, kas ir kļuvusi par populāru pirkumu daudzās mājsaimniecībās. Ir vairāki žāvētāju veidi, no kuriem izvēlēties, no vienkāršākajiem līdz pat augstākās klases veļas žāvētājiem. Vai vēlies iegādāties to savai mājai? Vai varbūt beidzot vēlies nomainīt savu nolietoto veļas žāvētāju? Turpini lasīt rakstu un uzzini kādi veļas žāvētāji būs vispiemērotākie Tavām vajadzībām.

Kādi ir veļas žāvētāju veidi?

Ir vairāki veļas žāvētāju veidi un katram no tiem ir dažādas funkcijas, plusi un mīnusi. Ņemot to vērā, nav iespējams pateikt, kuri ir labākie veļas žāvētāji, jo viss ir atkarīgs no katra vajadzībām, vēlmēm vai pat budžeta.

Ventilācijas veļas žāvētājs
Ventilācijas žāvētājs, iespējams, ir visizplatītākais žāvētāju veids tirgū. Būtībā tie darbojas, uzsildot gaisu un nosūtot to uz cilindru. Tiklīdz karstais gaiss kļūst pārāk mitrs, tas tiek izvadīts no sistēmas, un aizstāts ar svaigu, gaisu. Tā kā šiem modeļiem ir nepieciešama atbilstoša ventilācija, izvēlies to tikai tad, ja telpai, kur atradīsies veļas žāvētājs, ir iespējams pievienot ventilācijas kanālu. Ventilācijas žāvētājs ir lieliski piemērots, ja vēlies iegādāties žāvētāju par pieņemamu cenu.

Kondensācijas žāvētājs
Kondensācijas žāvētājam nav nepieciešams ventilācijas kanāls, tāpēc tas ir ideāli piemērots, ja nevari savā dzīvesvietā uzstādīt ventilācijas sistēmu. Turklāt fakts, ka žāvēšanas laikā tiek izmantota nedaudz zemāka temperatūra nozīmē, ka drēbes tiks žāvētas saudzīgāk.

Kondensācijas veļas žāvētājs ar siltumsūkni
Ar siltumsūkni darbināmi veļas žāvētāji piedāvā jaunākos sasniegumus žāvēšanas tehnoloģijā. Kā jau parāda nosaukums, šie veļas žāvētāji izmanto siltumsūkni, nevis kondensatoru, lai apģērbu padarītu sausu. Ja meklē kaut ko energoefektīvu, Tu noteikti nekļūdīsies, iegādājoties šāda veida žāvētāju. Turklāt šādi žāvētāji ir bez ventilācijas, tāpēc tie ir labi piemēroti šaurām telpām. Tomēr viens būtisks faktors, kurš jāņem vērā, ir tāds, ka šāda veida žāvētāji parasti ir visdārgākie.

Kādu veļas žāvētāju izvēlēties?

 Foto: Unsplash.com/Sufyan

Kad esi iepazinies ar visiem veļas žāvētāju veidiem un sapratis, kurš ir īstais Tev, vari iegādāties savam mājoklim atbilstošāko ierīci. Svarīgākās lietas, kuras ņemt vērā, iegādājoties žāvētāju:

Energoefektivitāte. Energoefektivitāte vienmēr ir svarīgs faktors, kuru ņemt vērā, pērkot sadzīves tehniku. Tas jo īpaši attiecas uz veļas žāvētājiem, kas neapšaubāmi ir viens no lielākajiem enerģijas patērētājiem. Viens no energoefektīvākajiem veļas žāvētājiem ir miele veļas žāvētājs ar EcoDry tehnoloģiju.

Izmērs. Ja telpa, kurā atradīsies veļas žāvētājs ir maza, kompakti veļas žāvētāji ir labākā izvēle. Tā ir arī laba izvēle tiem, kam ir minimālas veļas mazgāšanas un žāvēšanas vajadzības. Mūsdienās ir pieejami veļas žāvētāji 45 cm dziļumā un tie noteikti labi iederēsies mazās telpās.

Ietilpība. Ja ikdienā sanāk mazgāt daudz drēbes, tas nozīmē, ka arī veļas žāvētājam ir jābūt ietilpīgam. Žāvētāja ietilpībai vajadzētu būt divreiz lielākai par veļas mašīnas ietilpību. Daudzi ražotāji piedāvā veļas žāvētājus ar lielu ietilpību, piemēram, Samsung veļas žāvētājs un Bosch veļas žāvētājs ir ar 8 vai 9 kg ietilpību.

Veļas žāvētājs ir jaudīga ierīce, kas ir izstrādāta, lai atvieglotu Tavu ikdienu. Ja esi izlēmis, ka vēlies iegādāties veļas žāvētāju savām mājām, dodies uz 1a internetveikalu, kur atradīsi plašu klāstu ar veļas žāvētāju veidiem. 1a.lv ir viens no lielākajiem interneta veikaliem Baltijas valstīs, šeit Tu noteikti atradīsi sev vispiemērotāko ierīci.