Liepājas pilsētas dzimšanas dienā, 18.martā, pulksten 17 koncertzāles "Lielais dzintars" lielajā zālē norisināsies "Goda un gada liepājnieks 2019" apbalvošanas ceremonija. Lai apmeklētu pasākumu, nepieciešams izņemt ielūgumu, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Sākot no 9.marta koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā ikviens interesents var saņemt bezmaksas ielūgumu uz Goda un gada liepājnieka apbalvošanas ceremoniju. Savukārt iepriekšējo gadu Goda un Gada liepājnieka titula saņēmēji ielūgumu uz pasākumu var izņemt nedēļu ātrāk – laikā no 3. līdz 8. martam. Katra persona var saņemt divus ielūgumus, jo to skaits ir ierobežots.

Pasākuma "Goda un Gada liepājnieks 2019" režisors ir Herberts Laukšteins, bet muzikālo programmu veido Atvars Lakstīgala. Pasākumā piedalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi un Rīgas Doma kora skolas jaunie solisti.

Jau ziņots, ka augstāko Liepājas apbalvojumu – titulu "Goda liepājnieks 2019" – piešķirs ilggadējam Liepājas ostas kapteinim, Liepājas Jūrniecības koledžas profesionālās izglītības pasniedzējam un tālbraucējam kapteinim Eduardam Raitam.

Savukārt Liepājas apbalvojumu – titulu "Gada liepājnieks 2019" – piešķirs 14 personām: Ērikai Birzkopai, Mārcim Būmeistaram, Jānim Dreiblatam, Artai Gertnerei, Marekam Gluško, Zandai Gūtmanei, Valērijam Jepiskoposovam, Gunai Krēgerei-Mednei, Inesei Kučinskai, Vitai Pētersonei, Jurim Raķim, Agrim Rupertam, Kristīnei Varažinskai un Lindai Zulmanei.

Ieteikt kandidātus Goda un Gada liepājnieka titulam tika aicināti paši iedzīvotāji. Kopumā Goda liepājnieka titulam saņemti 20 pieteikumi par 15 personām un 84 pieteikumi par 51 personu Gada liepājnieka titulam.