Liepājā 15.oktobrī, tiks atzīmēta Starptautiskā Baltā spieķa diena. Neredzīgo biedrība jau 16. reizi aicinās kopā savus biedrus, brīvprātīgos un viesus, lai kopīgi atzīmētu šo nozīmīgo dienu.

Kā informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase, Baltais spieķis mūsu sabiedrībā ir kļuvis par neredzīgo cilvēku patstāvīgas pārvietošanās simbolu. Lai atgādinātu apkārtējai sabiedrībai šī simbola nozīmi un pievērstu tieši autovadītāju uzmanību, trešdien, 15.oktobrī, pulksten 9.30 notiks gadskārtējā akcija, kuras laikā brīvprātīgie centīsies šķērsot ielu ar baltā spieķa palīdzību. Šogad kā akcijas vieta izvēlēta Uliha un Pērkones ielu krustojums.

Liepājas Olimpiskajā centrā notiks Baltā spieķa dienas svinīgais pasākums, uz kuru aicināti visi Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, brīvprātīgie, kā arī dažādi organizāciju vadītāji. "Šogad pasākumam gaidāms rekordliels apmeklētāju skaits, jo biedru skaits ir ievērojami audzis. Pasākuma ietvaros būs apskatāma izstāde ar biedru paveikto, izteiktas pateicības pašiem darbīgākajiem, gaidāmas dažādas uzrunas, kā arī pārskats par šajā gadā padarīto," svētku plānu atklāj Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis.

"Liepāja var lepoties ar vides pieejamību, kas nodrošina kvalitatīvu dzīves un darba vidi jebkuram pilsētas iedzīvotājam un viesim ar īpašām vajadzībām. Cilvēki ar kustību vai redzes traucējumiem Liepājā var justies patstāvīgi gan ikdienas dzīvē, izmantojot universālo dizainu pilsētvidē, gan atpūšoties pludmalē, kas šobrīd ir vienīgā ar pilnīgu pieejamību Latvijā," skaidro Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs.

"Šobrīd galvenais ir atgādināt arī plašākai sabiedrībai par cilvēkiem ar redzes invaliditāti un ļaut viņiem vismaz nedaudz izprast vājredzīgu un neredzīgu cilvēku iespējas pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā," Baltā spieķa dienas mērķi skaidro Ceirulis. Lai atzīmētu šo dienu, notiks arī vairāki pasākumi, kuri būs pieejami ikvienam. 16.oktobrī tirdzniecības centrā "XL Sala" un 17.oktobrī tirdzniecības centrā "Ostmala" no pulksten 16.00 līdz 19.00 būs iespēja uzzināt daudz vairāk par dažādiem tehniskajiem palīglīdzekļiem cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Lai radītu izpratni par sajūtām, kādas jāpiedzīvo cilvēkiem ar redzes traucējumiem, būs iespēja orientēties veikalā ar balto spieķi un aizsietām acīm, veicot mums tik ikdienišķo nodarbi – iepirkšanos.

Baltā spieķa dienas ietvaros varēs saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem un pat iemēģināt roku Braila raksta atpazīšanā. Taču visi pasākuma apmeklētāji, kā arī citi interesenti tiek aicināti atbalstīt sociālās rehabilitācijas centra cilvēkiem ar invaliditāti lauku vidē "Dvēseles veldzes dārza" izveidi.

Kopš 1980.gada 15.oktobris ir kļuvis par Starptautisko Baltā spieķa dienu, un kopš 1991.gada to sāka atzīmēt arī Latvijā. Tās mērķis ir vismaz vienu reizi gadā īpaši izcelt redzes invalīdu problēmas un vajadzības, lai atgādinātu, cik svarīga ir cilvēku savstarpējā sapratne, jo īpaši pievēršot uzmanību braukšanas kultūrai.