Liepājas Universitātē (LiepU) nobeiguma darbu iesniegšanas termiņš ir pagarināts par vienu nedēļu, bet gala pārbaudījumi notiks paredzētajā laikā, aģentūrai LETA sacīja LiepU rektore Dace Markus.

Viņa stāstīja, ka valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā studijas notiek attālināti. Kvalifikācijas prakses sākās jau studiju gada sākumā, tādēļ nobeiguma posmā iespējams visu izdarīt arī attālināti, sacīja Markus. Kārtējās prakses gan tiek pārsvarā mainītas pret nākamā semestra teorētiskajiem priekšmetiem, cerot, ka nākamajā semestrī tās varēs notikt, piebilda rektore.

Runājot par studentu uzņemšanas kārtību jaunajam studiju gadam, rektore uzsvēra, ka tas būs atkarīgs no valdības lēmuma par centralizētajiem eksāmeniem.

Jau ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes", vaicāta, vai mācību gads turpināsies jūnijā vai noslēgsies kā bija iecerēts pirms krīzes, uzsvēra, ka pateikt simtprocentīgi pašlaik ir grūti, bet par gada pagarinājumu vismaz vispārizglītojošajās skolās netiek domāts.

"Drusku cita situācija ir tieši profesionālajā izglītībā, augstākajā, kur patiešām atsevišķas kvalifikācijas prakses, nobeiguma darbi, kas ir saistīti ar ļoti lieliem praktiskajiem darbiem - medicīnā, veterinārmedicīnā, ļoti daudzās mākslās, atsevišķās programmās inženierzinātnē. Tur noteikti būs arī šie pagarinājumi," sacīja ministre.

No 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar "Covid-19" pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā arī mācības Latvijas skolās un augstskolās tiek organizētas attālināti.