Pirmdien, 5.septembrī, Liepājas Universitāte iesāka jauno studiju gadu ar dievkalpojumu svētās Trīsvienības katedrālē, turpināja ar svinīgo pasākumu pie universitātes. Tajā bija pulcējušies vairāki simti pirmkursnieku, Liepājas Universitātes vadība. Sapulcējušos uzrunāja Liepājas valstpilsētas priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš: "Vislielākās ovācijas tiem, kas izvēlējušies studēt Liepājā! Jūs esat tie, kas veidos Liepājas un Latvijas nākotni. Skatos uz jums un zinu, ka mēs esam drošās rokās."  

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsvēra: "Ir skaidrs, ka pēc laika mums būs jauna profesionāļu paaudze. Turklāt mūsu studentiem ir labs procents profesijā strādājošo."

Savukārt jaunievēlētais Studentu padomes priekšsēdētājs Andis Gailis vēlēja visiem izdevušos studiju gadu un solīja: "Mēs parādīsim, ka studenti ir atgriezušies. Svinēsim studentiju!"

Kora "Atbalss" sastāvā šogad arī studente no Kijivas, kuras balss pievienojās pārējām Latvijas himnas izpildījumā. Šogad studijas Liepājas Universitātē uzsāk 8 studenti no Ukrainas.

Dienas gaitā pirmā kursa studenti iepazinās ar savām fakultātēm, noklausījās Studentu padomes ieteikumus un padomus, bet jau rīt, 6. septembrī, Liepājas Universitātē sāksies studiju process, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.