Rudenī Liepājas izglītības iestādēs un apkārtnes novadu skolās plānots turpināt aprīlī sākto Valsts policijas sadarbībā ar Liepājas pašvaldību rīkoto akciju "Lieto barā, mirsti viens!".

Tajā jauniešus izglītos par narkotisko vielu kaitīgo ietekmi uz veselību un iespējamām tiesiskajām sekām, "Rietumu Radio" informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas priekšniece Vita Kalote, raksta LETA.

Kā pastāstīja Kalote, akcijas laikā VP darbinieki un Liepājas domes Vides un veselības daļas speciālisti turpinās apmeklēt skolas, no dažādiem aspektiem stāstot par narkotisko vielu kaitīgumu.

"Daļa jauniešu nezina, cik tas ir nopietni un kādas var būt sekas," sacīja Kalote, norādot, ka VP darbinieki labprāt tiekas ne tikai ar skolēniem, bet arī skolotājiem un skolēnu vecākiem. "Vecāku loma, atklājot narkotiku lietošanas gadījumus, ir ļoti liela, jo vecāki vislabāk pazīst savus bērnus un pirmie pamana izmaiņas viņu uzvedībā," atzīst VP pārstāve. Vecāku sapulcēs vecākiem paredzēts stāstīt par pazīmēm, kas liecina par narkotiku lietošanu, un kā šādās situācijās pareizi rīkoties. Kā uzskata Kalote, riska grupa ir 13-15 gadus veci jaunieši, jo šajā vecumā narkotikās vielas visbiežāk tiekot pamēģinātas. Visbiežāk jaunieši lietojot tā dēvētos vīraku maisījumus, kas ir vieglāk pieejami un ir salīdzinoši lētāki.

Pretnarkotiku akcijas "Lieto barā, mirsti viens!" pirmajā posmā, kas aprīlī un maijā norisinājās Liepājas pilsētas un tuvāko reģionu skolās, Liepājas domes un Valsts policijas pārstāvji tikušies ar vairāk nekā 600 skolēniem vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Kā atzina Kalote, skolas pavasarī aktīvi iesaistījušās akcijas norisē, aicinot VP darbiniekus un pašvaldības speciālistus, jo apzinās, ka narkotiku lietošana ir problēma.

Kā ziņots, akcijas "Lieto barā, mirsti viens!" ietvaros Liepājas domes Vides un veselības daļas veselības veicināšanas konsultants Armands Treimanis un vairāki pārstāvji no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa pēc intensīvi izstrādāta grafika apmeklēja vairākas skolas un skolēniem stāstīja vairākus piemērus par jauniešiem, kuri ir sabojājuši savu dzīvi tikai tāpēc, ka, neapdomīgi rīkojoties, ir sākuši lietot apreibinošās vielas.

Lai palīdzētu jauniešiem vieglāk uztvert informāciju par narkotiku lietošanu, katras tikšanās sākumā tika demonstrēts īpaši sagatavots video materiāls un sarunas laikā dalīti informatīvi bukleti, kā arī sniegta iespēja uzdot interesējošos jautājumus.