Viens no šī gada karjeras nedēļas pasākumiem Liepājas skolās ir jauniešu foruma "Mana nākotnes pilsēta" 2. posma aktivitātes – 7.-9. klašu skolēni, papildinot sākumskolas audzēkņu idejas, veidos telpiskus modeļus publiskās pilsētvides objektiem, ko viņi gribētu redzēt Liepājā, informē Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže.

Skolēnu komandas savu attīstāmo ideju izvēlēsies no sākumskolas un pirmsskolas audzēkņu veidotajiem radošajiem darbiem, kas pieejami virtuālā  Ideju bankā. Skolēni izmantos gan tradicionālus materiālus, gan jaunās tehnoloģijas, tai skaitā 3D printerus.

Līdztekus skolēnu aktivitātēm, 12. un 14.oktobrī Zoom vidē notiks neformāli izglītojošs pasākums visiem interesentiem - Foruma kafejnīca. Arī pavasarī tā pulcēja daudz interesentu. Nu jau trešajā tikšanās reizē arī runāsim par to, kā jaunās tehnoloģijas tiek izmantotas pilsētbūvniecībā.

12.oktobrī pulksten 16.00 apmēram stundu ilgajā sarunā, būs iespēja iepazīties ar Vairu Obuku, kuras pētījuma rezultātā ir radīts būvmateriāls no sapropeļa. Ar Liepājas Valsts tehnikuma pasniedzēja Sergeja Seredas palīdzību varēsim ieraudzīt, kā 3D printeri palīdz ražošanā. Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns pastāstīs par Liepājas jaunajiem uzņēmumiem.

14.oktobra foruma kafejnīca būs veltīta dizainam pilsētā. Pulksten 16.00 par funkcionālā dizaina piemēriem Liepājā pastāstīs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzējs Ivars Pilips-Matisons. 16.30 Liepājas Būvvaldes vadītājs Arvīds Vitāls "pārskatīs" jaunāko klašu skolēnu radošos darbus, kuri tapa pavasarī un izvērtēs iespējas tos īstenot dzīvē.

Abas Foruma kafejnīcas nodarbības notiks ZOOM vidē. Lai saņemtu pieslēgšanās saiti, lūdzam rakstīt vēstuli uz liepajasfonds@gmail.com līdz 12.oktobra vai 14.oktobra pulksten 15.00.

Liepājas jauniešu forums "Mana nākotnes pilsēta" ir līdzdalības pasākums, kurā dažādu vecumu jaunieši veido savus projektus par nākotnes pilsētu, domājot un vērtējot, kāda pilsēta ir šobrīd un kādā pilsētā viņi gribētu dzīvot. Foruma norisē sākumskolas un pirmsskolas audzēkņu idejas papildinās un pilnveidos pamatskolas un vidusskolas skolēni, bet augstskolas studenti izveidos izstrādāto projektu prezentācijas. Foruma noslēgums plānots 2022. gada jūnijā.

Liepājas jauniešu foruma 2. posms tiek realizēts ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas atbalstu.

Foruma partneri – Liepājas pilsētas Būvvalde, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, Liepājas Universitāte un nodibinājums Zinātnes un inovāciju parks.

Vairāk par Foruma norisēm lasiet www.lnf.lv vai sociālā tīkla Facebook Liepājas Novada fonda un Liepājas Izglītības pārvaldes profilos.