Tieši līdz Lieldienām Tirdzniecības centra "Kurzeme" 3.stāvā, skatāmi Liepājas jauniešu foruma 2. posmā radītie darbi – četri maketi Liepājas objektiem, ko izstrādāja pamatskolas skolēni, informē Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže.

Jauniešu foruma otrā posma hakatonā piedalījās četras pamatskolas skolēnu komandas. Viņu uzdevums bija divu dienu laikā (8. un 9. martā) izveidot maketu kādam publiskās pilsētvides objektam. Idejas saviem projektiem hakatona dalībnieki smēlās no sākumskolas audzēkņu radošajiem darbiem.

O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas jaunieši pilnveidoja ideju par Tautas centru – vietu Kārklu ielā, kur, atjaunojot jau esošās ēkas un papildinot tās ar jaunu būvi, būtu vieta gan sociālajām mājām, gan vieta mikrorajonā, kur pulcēties un tikties apkaimes cilvēkiem. Projekta autori ir 9. klases skolēni  Andris Segliņš, Veronika Savčuka, Mareks Jonass, Aleksis Pētersons, Solvita Tkačuka. Viņiem palīdzēja skolotāja Solvita Vītola.

Liepājas 3. pamatskolas komanda kopā ar skolotāju Jeļenu Kovzļevu pilnveidoja ideju, kuru pagājušā gada martā radīja 3. pamatskolas sākumskolas skolēni. Izveidotais modelis rāda 3. pamatskolu kā modernu un inovatīvu būvju kompleksu, kur ne tikai mācīties, bet arī veidot skolu par apkaimes centru. Projekta autori ir 8. klases skolnieces Sofija Paulauskaite, Arīna Puzanova.

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7.c klases skolēni Gustavs Sokolovskis, Dārta Dzintare, Diāna Skudrīte, Joanna Šterna pilnveidoja un attīstīja ideju par atpūtas vietas izveidi pie  Zvejnieku alejas kanāla. Viņuprāt šeit ir iespējams izveidot ne tikai slidotavu ziemā, bet arī aktīvas izklaides aprikojuma nomas punktu vasarā. Kafejnīca varētu darboties visu gadu. Skolēniem palīdzēja skolotāja Nora Serija.

Liepājas Liedaga vidusskolas 8. un 9. klases skolēni kopā ar skolotāju Nadeždu Jurčenko izveidojuši maketu atpūtas vietai pie veikala Promo. Tā būtu vieta ģimenēm, kur pabūt kopā, izklaidēties un atpūsties. Projekta autori ir Roksana Sidorova, Poļina Sautina, Rostislavs Priščepovs, Valerija Bezina, Anastasija Volkova.

Liepājas jauniešu forums "Mana nākotnes pilsēta" ir līdzdalības pasākums, kurā dažādu vecumu jaunieši veido savus projektus par nākotnes pilsētu, domājot un vērtējot, kāda pilsēta ir šobrīd un kādā pilsētā viņi gribētu dzīvot. Liepājas jauniešu foruma 2. posms tiek realizēts ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas atbalstu.

Foruma partneri – Liepājas pilsētas Būvvalde, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, Liepājas Universitāte un nodibinājums Zinātnes un inovāciju parks.

Vairāk par Foruma norisēm lasiet www.lnf.lv vai sociālā tīkla Facebook Liepājas Novada fonda un Liepājas Izglītības pārvaldes profilos.