Pirmdien, 16.maijā, Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes "Mazulītis" vienpadsmit ukraiņu bērnu grupiņa viesojās Liepājas Universitātē (LiepU), kur tos uzņēma Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes studiju programmas "Pirmsskolas skolotājs" 1. kursa studentes, kuras ierādīja mazajiem dažādas spēles, darbojas ar gaismas galdiem un smilšu lampām, spēlēja ēnu teātri, informē LiepU galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Studiju programmas direktore Jana Grava skaidro: "Pirmā kursa studentēm ir jākārto eksāmens, un mēs izdomājām, ka varam to izdarīt daudz radošāk. Uzdevums bija izmantot mums pieejamās tehnoloģijas darbā ar bērniem, meitenes pašas domāja, kā padarīt šo procesu interesantu. Nodarbībā ar mazajiem ukraiņiem bija nepieciešamas krievu valodas zināšanas. Daļa no studentēm zināja krievu valodu, bet tās, kuras nezināja, veiksmīgi sapratās, praktiski rādot, kas jādara katrā no spēlēm."

Šī ir pirmā pieredze teorētisku kursu padarīt par praktisku, bet skaidrs ir, ka to noteikti var atkārtot. Priecīgi par kopā pavadīto laiku bija gan bērni, gan studentes.