Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati, šodien Liepājā vārda dienu svin 335 Aivari un 130 Valēriji.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas teātra aktieri Aivaru Kalnarāju. Liepājnieks stāsta, ka trīs gadus pēc kārtas viņš organizējis Aivaru sanākšanu, bet nu šī darbība jau pāris gadus apsīkusi. "Ļoti interesanti sanāk. Kad es strādāju aktīvāk, man bija vairāk laika nekā tagad. Tas ir paradoksāli. Bet garlaicīgi man nav,” stāsta Aivars. Viņa radošā darbība nav apsīkusi, kā arī ar Liepājas teātri joprojām esot līgums par aktiera darbu.

"Jau 51 gadu strādāju teātrī un jāprotas arī aiziet,” smaida Aivars. Pašlaik viņu vairāk var manīt darbojoties folkloras centrā "Namīns”. Turpat "Namīnā” atrodas folkloras kopa "Atštaukas”. "Dodos līdz šai kopai izbraukumos, kur fotografēju un "piestrādāju” par karoga nesēju,” teic Aivars. "Dziedu arī vīru korī "Dziedonis”,” izteiksmīgi uzsverot pēdējo vārdu saka aktieris.

"Nevar visus liepājniekus bāzt vienā maisā, bet man vairāk ir saskarsme ar radošajiem cilvēkiem – rakstniekiem, teātriniekiem, varu teikt, ka tie ir ļoti radoši un perspektīvi, atvērti. Bet, ja uz ielas kādam, kas jāpajautā, tad būs diezgan nelaipna atbilde,” aizdomājas liepājnieks.

Jautājot par hobijiem, Aivars klusi pieliecas pie diktofona: "Zolīte, ko sāku jau aizmirst, tad vēl pokers. Kad Imants Kalniņš sāka dzīvot Liepājā, tad "ievazāja” to spēli.” Aktierim ir kolekcija ar kārtīm un dažādu valstu monētām. Vēl pie saviem hobijiem viņš min fotografēšanu, taču pagaidām vēl neplāno rīkot savu personālizstādi. Savu tagadējo fotografēšanu viņš raksturo kā dokumentēšanu un nepiedomā pie tā, lai kadrs būtu māksliniecisks. Vaicājot, par kādu kuriozu, kas atgadījies, viņš atbild, ka lielākais kuriozs ir Saeimā.

Taujājot, kas ir laimes formula, aktieris aizdomājas: "Tas ir tāpat kā uzdot jautājumu, kas ir mīlestība. Parasti saka, ka laime nav naudā, tā tam jābūt, bet bez viņas arī nav labi. Ja tev ir mīlestība, tās ir pamatvērtības, jumts virs galvas, ģimene, bērni, mazbērni, labi draugi – tā ir laime. Man ir labi draugi, ar kuriem turamies kopā no skolas laikiem.” Viņš atzinīgi izsakās par Liepājas teātri, kas savā radošajā darbībā strauji attīstās pateicoties jaunajiem aktieriem. Viņš stāsta, ka bijusi tā laime daudz paceļot, taču vislabāk jūtoties Liepājā – tepat ir jūra un no savām mājām kaut čībiņās varot aiziet.

Citiem šodienas svinētājiem viņš novēl veselību, nepazaudēt humora izjūtu. Lai mēģina būt aktīvi, lai neaizmirst draugus, savu ģimeni. Lai laba valdība, un lai nebrauc uz ārzemēm. "Gribu arī pasveicināt visus Liepājas Aivarus!” uzsver aktieris.