Šo svētdien, 30.jūlijā, pulksten 16 folkloras centra "Namīns" pagalmā, Liepājā notiks Annas dienas svinēšana, portālu informēja  Krista Lapiņa.  

Tā allaž bijusi saimnieču diena, tāpēc folkloras kopa "Atštaukas" aicina uz kopā būšanu, lai ar jautru noskaņojumu apskatītu strādīguma tēmu latviešu folklorā.


Saimniece Velta Cīpa iepazīstinās ar kādu tradicionālu latviešu ēdienu, bet ziedu dizaina studija "Liepzars" arī šajā reizē iepzīstinās ar Latvijas dabā sastopamiem vērtīgiem un saimniecībā izmantojamiem augiem. Savukārt Vaira Kārkliņa prezentēs savu jauno grāmatu "Savvaļas augu virtuve", kas ir kā turpinājums pirmajai grāmatai.


Par jautru noskaņojumu pasākumā rūpēsies Rucavas kapella "Paurupīte", kā arī folkloras kopas "Vēlava" un "Saknes".

Folkloras kopa "Atštaukas" savu darbību uzsāka 1995. gadā. Teju trīsdesmit gadu laikā "Atštaukas" bijušas gan dalībnieces, gan organizētājas neskaitāmiem projektiem, kas visi balstās latviskās tradīcijas pašapziņas veicināšanā, lepnumā par būšanu latvietim. Par savām mājām "Atštaukas" sauc folkloras centru "Namīns". Liepājā tā ir vienīgā vieta, kur mīt latviešu tradicionālās kultūras gars, kur tiek koptas tradīcijas, uzturēta autentiska vide, kas saista gan ārvalstu tūristus, gan dažādas vecuma pašmāju ļaudis.