Ar Liepājas Nevalstisko organizāciju konkursa atbalstu folkloras kopa "Atštaukas" svētdien, 14.maijā, pulksten 13 ikvienu aicina uz folkloras centra "Namīns" pagalmu (Bāriņu ielā 32), lai svinētu Mātes dienu.

Ikvienas kultūras pamatā ir ģimene. Jo stiprākas ģimenes, jo garā stiprāka jaunā paaudze, kas ir katras tautas nākotne. Tieši caur mutvārdu daiļradi un kultūras tradīcijām katra jaunā paaudze iemācās cienīt vecāko paaudzi, manto viedumu, nostabilizē vērtību sistēmu. Tā veido stabilo pamatu tautas eksistencei.

"Mēs priecājamies, ka pēc divu gadu pārtraukuma atkal varam aicināt ciemos uz folkloras centru "Namīns", lai popularizētu tradicionālo kultūru un tajā balstītās vērtības. Aicinām ciemos ģimenes ar bērniem, nevalstisko organizāciju dalībniekus, citu tautu kopienu pārstāvjus, lai svinētu Māmiņu dienu. Kopā veidosim ziedu pušķus māmiņām, nelielas dāvaniņas, mācīsimies pagatavot lelles no dzijām", aicina Ināra Kalnarāja.

Lai arī latviešu tradicionālajā kultūrā šādi konkrēti iezīmēti svētki nav atrodami, tomēr mātes loma un tās nozīme mutvārdu daiļradē daudz cildināta. Tās ir tautas dziesmas un pasakas, kas īpaši koši izceļ mātes mīlestību, gudrību, labestību. Laikos, kad vērtību sistēma ļoti izjūt šūpošanos un daudz kas pārtop par jauno normālo, ir vitāli nepieciešams atgādināt par pamatvērtībām. Ne velti redzams, ka tautās, kur ģimenes vērtībā ir saglabājusi savu lomu, nav arī jāuztraucas par demogrāfiju un pēctecību. Ģimene sniedz atbalstu grūtā brīdī, palīdz audzināt jauno paaudzi un ir veselīga vide izaugsmei, attīstībai.

Pasākumā piedalīsies Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības "Vaduguns" bērnu folkloras kopa "Ķocis", Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopas "Vēlava" un "Saknes", Ziedu dizaina studija "Liepzars" un Liepājas Amatnieku nama meistares.

Pasākums ir bez maksas.