Jau deviņpadsmito gadu folkloras kopa "Atštaukas" lielus un mazus aicina uz Ielīgošanu folkloras centrā "Namīns" Liepājā, Bāriņu ielā. Arī šogad 21.jūnija vakarā pulksten 19 "Namīnā" smaržos Jāņu zāles un skanēs latviešu tautas dziesmas.

Folkloras kopai "Atštaukas" vasaras saulgriežu laiks ir īpašs, jo tieši ar Ielīgošanu uz Liepājas teātra skatuves 1995.gadā aizsākās atraktīvo aktrišu kopīgais ceļš latviešu tradīciju popularizēšanā. Daudzo gadu garumā nenogurstoši "Atštauku" sievas atrod veidu, kā godā celt un dzīvu uzturēt latvisko dzīvesziņu. Arī šogad folkloras centra "Namīns" pagalmā tiks svinēti vasaras saulstāvji.

"Šogad gan liepājniekus, gan ciemiņus aicinām uz Liepājas Tautas teātra dzejas iestudējumu "Kā kutēja dvēsele" ar Olafa Gūtmaņa dzeju un latviešu tautas dziesmu rindām. Tā ir izrāde, ko vedīsim arī uz Latvijas Dziesmu un deju svētkiem. Aicināti visi, kas nevarēs doties uz galvaspilsētu", stāsta "Atštauku" vadītāja Ināra Kalnarāja.

Visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā. Par to arī šajā reizē atgādinās ziedu dizaina studijas "Liepzars" dāmas. Būs iespēja uzpīt savu Jāņu zāļu vainagu. Bet vasaras saulstāvjus iedziedāt palīdzēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopas "Vēlava un "Saknes".

"Folkloras centrs "Namīns" mums ir kā oāze Liepājas pilsētas centrā, kur sajust šo tradīcijās balstīto kultūru, nodot to jaunajai paaudzei un sapulcēties svētku gaisotnē. Ne visiem ir iespēja doties dabā, tāpēc aicinām uz kopā būšanu "Namīna" pagalmā", mudina Ināra Kalnarāja.

Līdzi var ņemt savu cienastu.

Pasākums ir bez maksas.