Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 179 Oskari un 47 Ritvari, bet neviens Anvars.
 

Vārda dienā sveicam aktīvo liepājnieku Ritvaru Embrektu.

Pastāstiet nedaudz par sevi! Vai esat liepājnieks?
Esmu 22 gadus jauns liepājnieks – aktīvs un dzīvespriecīgs optimists, kurš allaž atvērts dažādiem jauniem piedāvajumiem un avantūrām. Mērķtiecīgs un nedaudz spītīgs. Ļoti komunikabls. Mīlu atrasties sabiedrībā un nebaidos no uzmanības. Es neesmu dolārs, tāpēc katram pretimnācējam neizpatikšu.

Ar ko jūs nodarbojaties ikdienā?
Strādāju nopietnā uzņēmumā – „Latvijas Gāze”, ekspluatācijas dienestā. Rūpējos par to, lai gāze līdz patērētājiem nonāktu pa drošu ceļu. Turu roku uz pulsa arī visiem rakšanas darbiem un rekonstrukcijām, kas norit pilsētā, ja tie notiek gāzes vadu tuvumā. Darbs prasa lielu atbildības sajūtu, tāpēc brīvajā laikā mana nopietnība kaut kur izplēn. Mīlu iztrakoties, aiziet uz kādu ballīti, meklēt piedzīvojumus un jaunus iespaidus. Dejoju šovdejas, labprāt organizēju draugiem kādu jauku pasākumu, varu pat spēlēt teātri un staigāt pa mēli. Esmu plaša profila brīvā laika pavadītājs.

Savulaik esat darbojies Skolēnu domē. Kas īpaši palicis atmiņā no tā laika?
Jā, tāda lieta bijusi gan. Šis laiks palicis atmiņā ar daudzām pozitīvām lietām. Tika iepazīti jauni draugi, ieguvu daudz kontaktu. Kopā piedalījāmies dažādās sapulcēs un semināros. Atceros, ka organizējām dažādus pilsētas mēroga pasākumus, veidojām kultūras dzīvi skolēniem. Biju arī kādā nometnē, kur norisinājās dažādi semināri un debates, bet vai tam bija sakars ar skolēnu domi, īsti neatceros.

Kā vislabāk sākt dienu?
Mana diena sākas agri – 6.30. Ar dušu, kafijas krūzi, jaunākajām ziņām un savas sievietes samīļošanu. Ja bonusā pa logu iespīd saule, rīts jau ir izdevies. Viss atkarīgs no tā, kā mēs paši sevi noskaņojam un kādi ir mūsu dienas tālākie plāni. Brīvdienās varu gulēt arī līdz dienas vidum.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Man šobrīd aktuāli ir paveikt vēl pēdējos darbus, lai jau pēc nedēļas es varētu doties pelnītā atpūtā. Sāku plānot savu atvaļinājumu – izgulēšos, aizbraukšu nelielā ceļojumā, iešu uz draugu kāzām, izdejošos ballītēs, lieliskā kompānijā relaksēšos pludmalē.

Kā gūt prieku un sevi uzmundrināt?
Ja blakus ir tuvie un mīļie cilvēki, tad kopīgiem spēkiem prieku gūt būs pavisam viegli. Vajag tikai nedaudz izdomas, kā padarīt dzīvi krāsaināku. Ja esi viens, iekāp auto, ieslēdz un pagriez skaļāk savu mīļāko dziesmu un pilnā balsī dziedi līdz, ik pa brīdim pavērojot pretimbraucošo reakciju. Garastāvoklis uzlabojas.

Kuras vietas Liepājā noteikti jāparāda pilsētas viesiem?
Jāparāda ir itin viss – sākot ar mūsu mazo, bet tik šarmanto pilsētas centru, ostu un promenādi. Iesaku aizvest arī uz Karostu un nedaudz iepazīstināt ar vēsturi. Asāku izjūtu cienītājiem rekomendēju pavadīt nakti karostas cietumā. Ak jā, un vēl arī pludmales festivāls – īsts emociju virpulis. Galvenais, nepazaudēt balsi.

Ko pilsētā gribētos mainīt?
Manuprāt, pilsēta jau mainās vēja ātrumā. Visur norit dažādi labiekārtošanas darbi, uzlabojas infrastruktūra. Prieks skatīties, ka pilsēta dzīvo. Varbūt nedaudz pietrūkst iepirkšanās iespēju, turklāt veikali ir ļoti vienveidīgi. Bet ko nu par niekiem.

Kas pēdējā laikā ir atstājis īpaši spilgtu iespaidu?
Tie noteikti bija Līgo svētki, kurus kopā ar mīļoto sievieti noorganizējām saviem draugiem. Ļoti radoši un pavisam savādāki – hipiju stilā. Mums izdevās uzburt tā laika ainiņu un sajūtas. Visiem ļoti patika. Spilgti iespaidi palikuši arī no vecpuišu pasākuma, kurā divas dienas puišu kompānijā pavadījām uz plosta Gaujas upē. Pirmoreiz plostoju.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Ēdiet vitamīnus un izbaudiet šo vasaru, lai brīdī, kad kokiem nobirs lapas, pārņem patīkama gandarījuma sajūta un Jūsu saules baterijas būtu uzlādētas līdz pat nākamajam gadam!