9.februārī Juliannas pagalmā un apkārtējās ielās tika aizvadīts Ziemas festivāls, taču tā organizatoru atstātie ķēpājumi tika notīrīti tikai pirms dažām dienām.

Pašvaldības organizētais Ziemas festivāls ar savu krāšņumu, daudzveidību, izklaidēm un bagātīgo piedāvājumu klāstu pulcēja un priecēja vairākus tūkstošus liepājnieku.

Taču pēc tā "aizbraukšanas" pilsētas vēsturiskajā centrā līdzās daudziem citiem bezatbildīgu cilvēku atstātiem ķēpājumiem palika arī tirdzniecības vietu numuri. Tie ar baltu krāsu bija uzklāti gan uz senā bruģa Dzirnavu ielā, gan uz trotuāra betona apmalēm Kuģinieku ielā.

Dienām ejot, uzrakstu spilgtums un intensitāte faktiski nemainījās, līdz pēc nepilna mēneša, 4.martā, portāls vērsās pašvaldībā ar sašutumu pilnu jautājumu – kāpēc pašvaldība, kas it kā cīnās pret pilsētas piecūkošanu un pret ķēpātājiem izvērš dažādas aktivitātes, pati ar šādām cūcībām nodarbojas? Un kādu piemēru tā rāda citiem?

Kā atbildēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zita Lazdāne, Ziemas festivālu rīkoja SIA "Šarmants". Uzņēmuma pārstāvis Ritvars Embrekts pašvadībai teicis, ka pielietota speciāla krāsa "Colormark", kuru "izmanto visos pilsētas pasākumos un ar laiku tā pazudīs".

Taču kā bija labi redzams, konkrētajā gadījumā krāsa nepazuda faktiski mēnesi. Tikai pēc portāla uzdotajiem jautājumiem uzņēmuma darbinieki atnāca un notīrīja atstātās atzīmes. Ja portāls nebūtu reaģējis, cik ilgs būtu periods "ar laiku", nav zināms. Vēl kāds mēnesis, divi vai vairāk. Vai tiešām pēc visiem "Šarmanta" pasākumiem pilsētniekiem un viesiem nedēļām ir jāskatās uz krāsu pleķiem?

"Paldies par vērību," skan pašvaldības atbildē portālam.

Taču šis stāsts gan nav par vērību, bet par organizatoru attieksmi pret pilsētu, tās izskatu un vēsturi.