Papildināts. AS "Latvijas gāze" (LG) piektdien pusdienlaikā ir pārtraukusi dabasgāzes padevi AS "KVV Liepājas metalurgs", aģentūru LETA informēja LG.

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz ilglaicīgu nespēju nokārtot parādsaistības par saņemto dabasgāzi.

Tā kā līdz vakardienai, 18.februārim, parāds joprojām nebija nomaksāts, kopējās "KVV Liepājas metalurga" parādsaistības ir pieaugušas un turpina pieaugt, kā arī "KVV Liepājas metalurgs" nav parakstījis vienošanos par parāda pakāpenisku samaksu, dabasgāzes padeve gazificētajam objektam ir pārtraukta.

Dabasgāzes padeve tiks atjaunota nekavējoties pēc visu parādu nomaksas.

Par iespējamo dabasgāzes padeves pārtraukšanu uzņēmums "KVV Liepājas metalurgs" tika brīdināts jau februāra sākumā, jo "KVV Liepājas metalurgs" bija secīgi nokavējis vairākus maksājumu termiņus.

Papildināts. "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs aģentūrai LETA norādīja, ka joprojām nekomentēs divu uzņēmumu savstarpējās komercattiecības.
AS "KVV Liepājas metalurgs" ir jāpierāda savas tālākās darbības iespējas, aģentūrai LETA atzina Finanšu ministrijā (FM).

Skaidrojot situāciju, kad AS "Latvijas Gāze" (LG) pārtraukusi gāzes piegādi metalurģijas uzņēmumam, FM atzina, ka rūpnīcas darbība bez gāzes nav iespējama.

""KVV Liepājas metalurgam" nekavējoties ir jārod risinājums šai situācijai, jo vienošanās ar nodrošinātajiem kreditoriem par saistību restrukturizāciju ir iespējama, tikai uzņēmumam pierādot savas tālākās darbības iespējas," uzsvēra ministrijā.