Cik unikāls un individuāls ir katrs pāris, viņu attiecības un laulība, tik unikāli un individuāli ir arī laulību gredzeni. Šķiet, ka dogma “ja tas nav no zelta, tad tas nav laulības gredzens” beidzot ir palikusi pagātnē, dodot vietu autentiskumam un brīvai izvēlei, tāpēc arvien biežāk pāri izrāda interesi par sudraba laulības gredzeniem. Vai ir vērts izskatīt tos kā variantu, kādi ir sudraba gredzenu plusi un mīnusi, un kur tos iegādāties? Uzzini turpinājumā!

Sudraba tipi
Iepazīšanos ar sudraba gredzeniem sāksim ar sudraba tipu apskatu. Tā kā tīrs 100% sudrabs ir pārāk mīksts, lai to izmantotu juvelierizstrādājumu ražošanā, šim nolūkam tiek izmantoti dažādi sudraba sakausējumi, kas šo metālu padara cietāku un izturīgāku.

Ir 4 sudraba veidi:
999. proves sudrabs – vistuvākais tīram sudrabam, tas sastāv no 99,9% sudraba. Tas ir hipoalerģisks, proti, neizraisa alerģisku reakciju, un mirdz skaistā, baltā metāla tonī, taču ir pārāk mīksts, lai to varētu valkāt ikdienā – juvelierizstrādājumi no 999. proves sudraba var ātri un viegli deformēties;

925. proves jeb sterliņu sudrabs – satur 92,5% tīra sudraba un 7,5% vara. Tas ir izturīgs, bet pievienotā vara dēļ viegli sūbē. Ar pareizu ikdienas kopšanu rotas kalpos ilgi;

argentija sudrabs jeb nesūbējošais sudrabs – 935. vai 960. proves sudrabs (attiecīgi sastāvā 93,5% vai 96% tīra sudraba), kas sakausēts ar argentiju, patentēts 1998. gadā. Pateicoties argentija klātbūtnei vara vietā, šī materiāla gredzeni nesūbē, nedilst un ātri nenovalkājas. Ideāls variants laulību gredzeniem, tiesa, gana reti sastopams juvelierizstrādājumu veikalos;

apsudrabotas vai ar sudrabu pildītas rotaslietas – šeit sudraba ir maz, un šādas rotas ļoti viegli sūbē vai nolobās. Ar sudrabu pildītajos juvelierizstrādājumos ir vismaz 5-10% tīra sudraba, bet apsudrabotās rotās šī metāla daudzums ir pavisam niecīgs.

Ņemot vērā visu iepriekšminēto informāciju, vislabākais sudrabs laulību gredzeniem ir argentija sudrabs, otrajā vietā ierindojas 925. proves sudrabs, trešo un ceturto vietu dalot 999. proves sudrabam un apsudrabotiem materiāliem, bet, ņemot vērā argentija sudraba reto pieejamību, Tava labākā opcija var būt sterliņu jeb 925. proves sudrabs.

Foto: Given.lv


Sudraba laulību gredzeni – plusi un mīnusi

Sterliņu sudraba laulību gredzeni ir īpaši iecienīti četru iemeslu dēļ:
to izskats ir neatkārtojams – nevienam citam metālam nav tik izteiksmīga mirdzuma, kāds ir sudrabam;

sterliņu jeb 925. proves sudraba gredzeni ir pieejami par ļoti patīkamām cenām, pat izcili smalki izstrādāti laulības gredzeni ar filigrāniem dizainiem un gravējumiem, it sevišķi, salīdzinot ar zeltu un platīnu;

tie pieejami neskaitāmi daudzos stilos un dizainos – tā kā sudrabs ir tik viegli kaļams un veidojams, juvelieri mīl ar to strādāt, tāpēc būs viegli iegūt unikālus, oriģinālus laulību gredzenus, kas izgatavoti ar mīlestību un rūpēm tieši jums;

sudraba gredzeniem nav vajadzīgs rodija pārklājums (kā tas ir baltā zelta gadījumā), lai saglabātu spožu un dzirkstošu mirdzumu. Lai arī rodijs palielinās gredzenu izturību (līdz nobružāsies un pārklājumu varēs atkal atjaunot), tas ne tuvu nav obligāts.

Vienīgais mīnuss – sudraba mīkstums un izturība. Šī metāla laulību gredzens var viegli saskrāpēties un mainīt formu spiediena ietekmē, un jāņem vērā, ka plāni sudraba gredzeni laika gaitā varētu radīt vairāk raižu nekā prieka. Tāpat jārēķinās arī ar sūbēšanu, bet to var viegli novērst ar gredzenu regulāru kopšanu, lai saglabātu sudraba mirdzumu.
Bet, protams, kā ar jebkuru citu lietu, arī sudraba gredzeni, ja ar tiem apietas ar mīlestību un rūpēm, var kalpot gadu desmitiem ilgi un kļūt par dzimtas mantojumu, kas nodots no paaudzes paaudzē.

Foto: Given.lv


Kur pirkt laulību gredzenus?

Tā kā laulības gredzens ir rota, kurai jākalpo ilgs mūžs, un, ņemot vērā, ka kāzu svinības ir gana dārgs notikums, ir svarīgi iegādāties kvalitatīvus gredzenus par pievilcīgām cenām. Juvelierizstrādājumu veikals Given piedāvā teicamu cenas un kvalitātes attiecību visām piedāvājumā esošajām rotām. Apmeklē kādu no Given veikaliem vai ieskaties internetveikalā given.lv, kur laulību gredzeni pieejami plašā klāstā, sākot ar klasiskajiem zelta un zelta-briljantu gredzeniem, beidzot ar sudraba, sudraba-zelta, sudraba-briljantu un pat sudraba-zelta-briljantu gredzeniem. Šeit Tu atradīsi tieši to, ko sirds kāro. Padariet savu dienu vēl īpašāku Given!