Ar Liepājas domes Finanšu komitejas deputātu lēmumu konferences "Subject: Creativity” rīkotāja SIA "Addiction” tiks piešķirts finansējums telpu nomai.

SIA "Addiction" gadskārtējās radošuma konferences "Subject: Creativity" rīkošanai lūdzis domes finansējumu 4953 eiro telpu nomas segšanai. Konferences norise, tāpat kā pērn, plānota koncertzālē "Lielais dzintars”.

Izpilddirektora vietnieks finanšu jautājums Ronalds Fricbergs rosināja piešķirt nedaudz mazāku summu (bez PVN), taču Ģirts Kronbergs rosināja piešķirt visu prasīto. Viņu atbalstīja arī deputāts Uldis Hmieļevskis un komisijas vadītājs Uldis Sesks. Galu galā deputāti nobalsoja par prasītās summas piešķiršanu (2000 eiro no tās tiks segti no Kultūras pārvaldes budžeta). Mērs arī norādīja, ka pašvaldība no conferences rīkotājiem prasīs videotiešraižu nodrošināšanu visās pilsētas skolās (iespēja sekot līdzi konferencei tiešraidē internetā ir par maksu).

Jau sākusies pieteikšanās trešajai radošo industriju konferencei "Subject: Creativity”, kas notiks 17. februārī. Šoreiz konferences tēmu vadmotīvi ir meklējumi, transformācija un atklājumi, informēja konferences rīkotāji.

Lektori dalīsies pieredzes stāstos par to, kā pārkāpt robežai no domāšanas uz darīšanu un labas idejas pārvērst arī komerciāli veiksmīgos produktos. Tāpat tiks diskutēts par to, kā uzrunāt cilvēkus ar informāciju pārbagātajā laikmetā, kā izmantot savus radošos resursus pilnvērtīgi un kur tos rast.

Ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies dažādu jomu eksperti un starptautiski atzīti profesionāļi no dažādām nozarēm: māksliniece Džemma Skulme, uzņēmējs Andrejs Žagars, rakstniece Gundega Repše, Latvijas Universitātes fiziķis un zinātnieks Mārcis Auziņš, pavārs Mārtiņš Sirmais, producente Gundega Skudriņa, inovatīvā uzņēmuma «Uber» vadītājs Baltijas valstīs Enns Metsars (Enn Metsar), dizaina biroja «H2E» dibinātāji Ingūna Elere un Holgers Elers, kinorežisors Andris Gauja, komponists Ēriks Ešenvalds, žurnālists Sandijs Semjonovs, uzņēmējs Māris Gailis un citi.

Konferences noslēgumā norisināsies īpaša tīklošanās sesija. Tās laikā dalībniekiem būs iespēja paplašināt savu biznesa kontaktu loku, attīstīt tīklošanās prasmes savu profesionālo mērķu sasniegšanai un dalīties arī savā pieredzē.

Konferences organizatori informē, ka pērn radošo industriju konferenci apmeklēja 1000 dalībnieku.

Konference jau tradicionāli norisināsies Liepājā, jo rīkotāji vēlas sniegt iespēju pasākuma viesiem no Rīgas, kur koncentrējas lielākā daļa Latvijas radošo industriju uzņēmumu, izrauties no ikdienas darbiem un maksimāli koncentrēt uzmanību konferencei. Šādā veidā arī Liepāja tiek iezīmēta Latvijas un Ziemeļeiropas radošo industriju attīstības kartē.

Dalības maksa konferncē ir 120 eiro.