14 studenti uzsākuši mācības jaunajā programmā, kurā topošie gaisa kuģu mehāniķi var iegūt praktiskās zināšanas, strādājot ar "airBaltic" gaisa kuģiem. Programmu izstrādāja PIKC Liepājas Valsts tehnikums sadarbībā ar "airBaltic". Prakse notiks "airBaltic Training" autorizētajā "Diamond Aircraft" apkopes centrā, kas atrodas starptautiskajā lidostā Liepāja, informē “Air Baltic Corporation" Korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede.

"airBaltic" Training izpilddirektors Kristaps Lapsa norāda: “Šobrīd jaunie studenti jau paspējuši apmeklēt "airBaltic" tehniskos angārus gan Liepājā, gan Rīgā, lai iepazītos ar uzņēmuma darba principiem. Mēs vēlamies atbalstīt izglītības iespējas aviācijas nozarē, kas nākotnē nodrošinās jaunu un augsti kvalificētu darbaspēku."

PIKC Liepāja Valsts tehnikums direktora vietniece izglītības organizēšanas un attīstības jomā un grupas Gaisa kuģa mehāniķis audzinātāja Ilze Kupše piebilst: ''"airBaltic Training" mums ir devis iespēju izmantot brīvu nišu darba tirgū un 14 jauniešiem pusotra gada laikā iegūt kvalifikāciju Gaisa kuģa mehāniķis. PIKC Liepājas Valsts tehnikums ir gandarīts par mums īpaši pievērsto uzmanību un atsaucību modulārās izglītības programmas īstenošanā.''

Jaunie speciālisti pēc programmas absolvēšanas varēs strādāt komerciālo aviolīniju kompānijās un aviācijas tehniskās apkalpošanas uzņēmumos. Gaisa kuģa mehāniķa darba pienākumos ietilpst gaisa kuģa sagatavošana tehniskajai apkopei, tehnisko apkopju plānošana, kā arī gaisa kuģu remonta darbu veikšana.


"airBaltic" (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. "airBaltic" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14%  akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%.