„Goda teātris”, sākot ar 1.oktobri, vienpadsmit mēnešu garumā strādās ar Liepājas speciālās internātpamatskolas audzēkņiem, veidojot izrādi „Mazais cilvēks – lielā pasaule”.

Ar divdesmit bērniem no 2. līdz 4.klasei, kurus izraudzīties palīdzēja skola pati, 11 mēnešu garumā strādās galvenokārt trīs cilvēki – Kaspars Gods, kas bērniem vadīs aktiermeistarības nodarbības, Varis Siliņš, kurš ierādīs modelēšanas un scenogrāfijas pamatus, un bērnu psihiatre Evija Siliņa, kas vēros nodarbības un arī strādās gan ar bērniem, gan vecākiem.

Lai gan projekta rezultātā – 2014.gada maijā – būs pirmizrāde un tiks spēlētas vēl vismaz četras izrādes, šajā gadījumā tikpat svarīgs ir arī pats iestudējuma process, uzsver Varis Siliņš.

Kaspars Gods: „Izrāde būs par bērniem, par notikumiem viņu dzīvē. Izmantosim, to, ko viņi uzzīmēs, pastāstīs. Strādāsim pēc vienas no improvizācijas teātra veidu – „teātra sports – metodes, kad notiek sacensība starp vairākām komandām.”

Skolas direktors Atis Brikmanis ir pārliecināts, ka viss izdosies, jo „bērni ir talantīgi”.

Teiktajam piekrīt arī Ingrīda Jēče, kas projektā pārstāv skolu: „Bērni ļoti grib darboties un kontaktēties ar cilvēkiem, ko nesastop ikdienā.”

Skolā ir arī dramatiskais pulciņš, tāpēc teātris bērniem nav svešs.

Pirmā nodarbība – saruna par to, kas bērnus interesē, ko viņi gribētu uzzīmēt, parādīt – paredzēta jau šās nedēļas vidū, un to vadīs Evija Siliņa.

Atis Brikmanis: „Mūsu skolas bērniem vajadzīgs atbalsts, palīdzība, iecietība un mīlestība, un es ticu, ka šis projekts kaut ko no tā visa viņiem dos!”

Kā pastāstīja projekta vadītāja Zanda Borga, izrāde top ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009. – 2014.gadam un Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansiālu atbalstu projekta „Mazais cilvēks – lielā pasaule. Teātra māksla kā psihosociālās integrācijas iespēja” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir Ls 15 243, 34 lati, no kurām 89,5 % jeb 13 643 latus sedz EEZ un SIF. „Pērējos desmit procentus jāapmaksā pašiem, un šo naudu mēs vēl meklējam,” sacīja Borga.

Uzziņa
Liepājas speciālā internātpamatskola
Atrodas divās ēkās – Uliha ielā 56 un Klaipēdas ielā 94

Skolā mācās 243 audzēkņi, no kuriem internātu izmanto 80 – 120 bērni

Skolā strādā 61 skolotājs un 52 tehniskie darbinieki.

Goda teātris
2011. gada aprīlī aktieris Kaspars Gods nodibina neatkarīgo teātri – alternatīvo spēles telpu – Liepājā. Ar daudzu liepājnieku atbalstu, aktīvi balsojot par Goda teātra projektu, tiek piesaistīts finansējums No LMT.

Ar pilsētas atbalstu iegūtas telpas Dārza ielā 4/8, kuras nākotnē kļūs par Goda teātra mājām.

Teātra kodolu veido aktieris Kaspars Gods, aktieris un režisors Leons Lesčinskis un mākslinieks Varis Siliņš.

Līdz šim Goda teātrī iestudētas piecas izrādes, kas kopumā nospēlētas 50 reizes dažādās Latvijas pilsētās.