Liepājas Goda teātris plāno atsākt darbību pēc ārkārtējās situācijas, aģentūrai LETA pavēstīja teātra dibinātājs Kaspars Gods.

Ārkārtējās situācijas laikā teātra cienītājiem tiešsaistē bija iespēja skatīties dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas iestudējumu "Bļitka" Dž.Dž.Džilindžera režijā, kurā lomas atveidoja aktieri Gods un Egons Dombrovskis.

Tomēr patlaban teātris savu darbību nedomā atsākt, iespējams, arī ne tiešsaistē. Pēc Goda vārdiem, kultūras pasākumu organizēšana, kuros var piedalīties līdz 25 apmeklētājiem un starp tiem ievērojot divu metru distanci, nav rentabla. Tāpēc plānots sagaidīt ārkārtējās situācijas beigas.

"Mums nav milzīgas izmaksas, vai ļoti augstas īres maksa, mēs esam apturējuši darbību, kad situācija mainīsies, mēs atsāksim darbu," sacīja Gods.

Jautāts, vai teātrī neplāno sākt izrāžu mēģinājumus, Gods atbildēja noraidoši, jo nav zināms, kad izrādes varētu parādīt skatītājiem.

"Tad, kad atvērs skolas, mēs sniegsim izrādes skolās, kad būs vaļā kultūras nami - dosimies ar izrādēm uz tiem," sacīja Goda teātra dibinātājs.

Gods pauda bažas, ka līdz ar ārkārtējās situācijas beigām kultūras pasākumu klāsts varētu būt ļoti plašs, līdz ar to teātris ir gatavs pāris mēnešus nogaidīt, lai saprastu, vai pēc teātra piedāvātajām izrādēm ir pieprasījums.

Vērtējot valstī notiekošo, Gods sacīja, ka jūtas, kā tiešsaistes datorspēlē. "Kāds vada, ierobežo, šķiet, ka lēmumu pieņēmēji domā, ka arī mēs esam kaut kāda datorspēle - ierobežos to, mīkstinās to, palaidīs mazliet brīvāk, tad atkal nē. Viņiem vajadzētu saprast, ka mēs tomēr esam cilvēki," sacīja teātra dibinātājs.

Jautāts, kā Covid-19 krīze ir ietekmējusi teātra sezonas plānus, Gods sacīja, ka šogad pirmizrādi vajadzēja piedzīvot režisora Dž.Dž. Džilindžera iestudējumam. Materiāls bija jau iztulkots, notika mēģinājumu process, ko pārtrauca ārkārtējās situācijas dēļ. Domājams, ka darbu pie tās atsāks nākamajā gadā.

Kā ziņots, 2011.gada aprīlī aktieris Gods nodibināja neatkarīgo teātri – alternatīvo spēles telpu "Goda teātri" Liepājā.