Piektdien Liepājas Universitātē notika Kurzemes reģiona 9. skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konference. Tā notiek piecās vietās Latvijā – arī Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā un Rīgā.

Kurzemes reģionā bija iesniegti 225 skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi, visvairāk to bija no lielākajām Kurzemes pilsētām – Talsiem, Saldus un Liepājas, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Kā parasti, daudz darbu bija iesniegti kulturoloģijā, vēsturē, socioloģijā. Kurzemē jāslavē eksakto zinātņu pārstāvji – nekad vēl nebija bijuši tik daudz darbu fizikā. Kā šī gada jaunums ir arī darbs astronomijā. Skolēni dienas gaitā darbojās 23 sekcijās.

Pirmajā posmā recenzenti skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus bija vērtējuši interneta vietnē, šodien bija pirmā reize, kad klātienē tiekas darba autors un vērtēšanas komisija.

Atklāšanas sēdē skolēnus uzrunāja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, bet savu veiksmes stāstu vēstīja Liepājas SEZ Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters.

Liepājas Universitātes zinātnes prorektore Ieva Ozola rezumē: "Iepriecina tas, ka šogad darbu bija vairāk. Skolēni pētniecībai ir izvēlējušies aktuālus tematus, kas saistīti ar reģiona, pilsētas, dzimtās vietas tematiku. Liekas, ka šogad lielāka būs Kurzemes reģiona skolēnu pārstāvniecība valsts konferencē."