Desmit Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu laureāti dosies uz Starptautiskajiem jauno zinātnieku konkursiem, tostarp divi liepājnieki, ziņo aģentūra LETA.

Kā aģentūru informējis Valsts izglītības satura centrs, aprīlī noticis atlases konkurss skolēnu dalībai starptautiskajos zinātniskajos konkursos trīs zinātņu nozaru grupās: dabaszinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, medicīna un veselības zinātnes. Atlases konkursa vērtēšanas komisija pavisam izvērtēja 16 darbus, no kuriem desmit tika izvirzīti uz četriem dažādiem starptautiskajiem konkursiem.

Konkursā "Intel Isef" (INTEL starptautiskā zinātnes un inženierzinātņu izstāde), kas no 12.maija līdz 17.maijam notiks ASV, piedalīsies Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas audzēkne un Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris no Liepājas Raiņa 6.vidusskolas ar darbu inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē "Jaunu siltumizolācijas materiālu izstrāde no dabiski strukturētiem materiāliem".

Starptautiskajai jauno zinātnieku izstādē "MILSET Expo" Apvienotajos Arābu Emirātos no 22.septembra līdz 28.septembrim Latviju pārstāvēs trīs jaunieši – Ilze Baumgarte no Liepājas Raiņa 6.vidusskolas ar darbu inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē "Uz viļņu enerģiju bāzētu ģeneratoru izstrāde", kā arī viens Rīgas Franču liceja un viens Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas audzēknis.