Ar domes 17.augusta lēmumu, četriem opozīcijas deputātiem balsojot "pret", SIA "Addiction" nolemts piešķirt pašvaldības finansējumu 9700 eiro konferences rīkošanai.

Kā domes sēdē deputātus informēja SIA "Addiction" īpašnieks Mārtiņš Gineitis, sabiedrības vadītāju konference "Celtspēja" paredzēta šā gada 20.oktobrī "Lielajā dzintarā".

Pēc Gineiša sacītā, vienas dienas konferencē plānots pulcēt ap tūkstoti dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām. Līdzīgas konferences SIA "Addiction" rīkojis Rīgā un Ventspilī, sarunas ritot arī par konferenci Rēzeknē.

9700 eiro, kas pēc SIA "Addiction" īpašnieka sacītā "gan tiešā, gan netiešā veidā atgriezīsies Liepājā", šobrīd nepieciešami, lai segtu telpu nomas maksu, kā arī daļēji lektoru honorārus.

Atbildot uz deputātes Ludmila Rjazanovas jautājumu, Gineitis informēja, ka lektoru honorāri ir robežās no 500 līdz 2500 eiro, bet konferences kopējais budžets ir 65 tūkstoši eiro. Sagatavotajā prezentācijā Gineitis iepazīstināja arī ar lektoru sastāvu, kura vidū virkne labi pazīstamu personību, sākot ar eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, beidzot ar pilsētas mārketinga komunikācijas plāna izstrādes konsultantu Edgaru Pētersonu no SIA "Weekend".

Deputāts Valērijs Agešins aizrādīja, ka finansējuma prasītājam "Celtspējas" prezentāciju vajadzējis sagatavot un parādīt jau Finanšu komitejā, nevis pēdējā brīdī domes sēdē. Arī pilsētas mērs Uldis Sesks aizrādīja, ka "labāk būtu, ja mēs ātrāk zinātu", kādas konferences tiek plānotas, lai finansiālo atbalstu tām varētu paredzēt jau budžetā.

Rjazanova un Agešins bija skeptiski attiecībā uz konferences izmaksām, kuras varētu būt mazākas, uz ko vicemērs Ģirts Kronbergs bilda, ka "nevajag uztraukties", jo pašvaldība ir ieinteresēta atbalstīt konferenču tūrismu, un šajā gadījumā tas reizē būs arī papildu finansējums "Lielajam dzintaram". Agešina atbilde bija, ka "mūsu pienākums ir uztraukties" un "es vienmēr uztraucos, kad privātuzņēmējs nāk prasīti pašvaldībai naudu".

Konferences rīkotājs mierināja deputātus, ka dalība konferencē ir bezmaksas un tūkstoš dalībnieku pieplūdums pilsētā būs ieguvums arī viesnīcniekiem un ēdinātājiem. Lai konferences dalībniek skaits nebūtu pārmērīgi liels, pārstāvniecība tikšot ierobežota, proti, ne vairāk par trim pārstāvjiem no katras pašvaldības vai valsts iestādes.

Deputāts Vilnis Vitkovskis vēlējās zināt, cik dalībnieku konferences rīkotāji gatavi uzņemt no Liepājas. Atbilde bija 25 – 30. Vēlāk Gineitis uz konferenci aicināja arī visus deputātus, gan neprecizējot, vai viņi tiks ieskaitīt liepājnieku "kvotā", vai ne.