Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien vārda dienu Liepājā svin 32 Monikas, 2 Zilgmas un neviena Zilga.

Šodien dzimšanas dienā sveicam mūziķi un pedagogu Uģi Jēkabsonu.

Vai esat liepājnieks?
Liepājnieks neesmu, nāku no Saldus novada Kalniem, bet Liepāju varētu saukt arī par savu pilsētu, jo jau no bērnības šeit esmu pavadījis vasaras. Tāpēc, pēc vidusskolas beigšanas, loģisks solis bija doties mācīties uz Liepāju. Četru studiju gadu garumā šeit pavadīts diezgan radošs un bohēmisks laiks!

Pastāstiet par savu radošo darbību laikā, kad dzīvojat Liepājā!
Jau pirms studijām Liepājā, skolas laikā ar draugiem biju nodibinājis grupu "Full House", kuras "ziedu laikus" piedzīvojām tieši šeit, jo atkal apvienojāmies ar draugiem – mūziķiem, kas jau ātrāk bija pārcēlušies uz Liepāju. Piemēram, basu spēlēja Raitis Eleris, kurš šobrīd jau diezgan nopietni muzicē Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Tāpat arī uz mazliet lielākām skatuvēm ar "Full House" uzvedām Edgaru Šmuikši, kurš pēc tam sāka spēlēt arī grupā "Nasty Smile", "Virga Hard Orchestra" un citur, savukārt šobrīd aktīvi koncertē ar Ivo Fominu! Man kā mūziķim, protams, šīs mūzikas lietas ir tuvākas. Tāpat jāpiemin iepazīšanās un muzikālā sadarbība ar visiem foršajiem Liepājas mūziķiem. Sveiciens Egilam Mežam!

Bet toreiz, vēl Liepājas Pedagoģijas akadēmijā (LPA), mācījos Kultūras vadību un līdz ar to radās iespēja vadīt ļoti daudz dažādus pasākumus. Pirmais lielais izaicinājums bija, vadot LPA 50 gadu jubilejas pasākumu, lasīt oficiālo Vairas Vīķes-Freibergas apsveikuma vēstuli. Pēc dažiem gadiem ar V. Zatlera apsveikumu jau gāja vieglāk!

Beidzot augstskolu, bakalaura darbu rakstīju par tēmu "Liepāja, kā rokmūzikas galvaspilsēta un tās ceļš uz kultūras galvaspilsētu 2013. gadā". Savā darbā pamatīgi izpētīju Liepājas kultūras dzīvi un šobrīd skatos, ka manas izvirzītās tēzes vairāk vai mazāk ir piepildījušās!

Kāda šobrīd ir jūsu ikdiena?
Vienmēr esmu teicis, ka īsti neko citu darīt nemāku kā tikai darboties kultūras jomā! Esmu paplašinājis savu zināšanu loku – apguvu pedagoģiju un atkal tepat, Liepājā! Šobrīd esmu mūziķis – skolotājs. Dzīvoju Saldū, strādāju vairākās skolās, pasniedzu mūziku un ģitāras spēli. Kopā ar grupas "R.A.P." mūziķiem esam izveidojuši grupu "Mr. Rally" un kopīgi spēlējam sirdij tuvu mūziku – viesojamies ar koncertiem ne tikai Liepājā, bet arī citur Latvijā! Muzicēju arī ballīšu grupā kopā ar Liepājas kolēģiem Uldi Veiguru un Guntaru Ķervi.

Kāds ir bijis jūsu dzīves lielākais izaicinājums?
Grūti atbildēt. Radošo cilvēku dzīve, manuprāt, nepieļauj tādu lietu, kā izaicinājums, bet prasa visu pieņemt par normu. Vienkārši, nevar būt nekas neparedzams – ir jābūt gatavam darīt šodien to, rīt ko citu un tā tālāk.

Ar ko aizraujaties savā brīvajā laikā?
Uzskatu, ka man ir veicies, jo mans darbs ir mans hobijs un mans hobijs ir mans darbs. Esmu izveidojis mazu skaņu ierakstu studiju, kurā arī pavadu savu brīvo laiku. Patīk jau tā mūzika, tāpat arī teātris – šad un tad atbraucu līdz Liepājai paskatīties māsas, aktrises Agneses Jēkabsones izrādes. Mūzikls "Pūt, vējiņi" vispār ir mega grāvējs! Vasarā labprāt padzīvoju pie dabas bez telefona un datora.

Kādi ir jūsu tuvākie radošie plāni?
Šobrīd ļoti daudz strādājam ar grupu "Mr. Rally", jo nākošnedēļ dodamies uz studiju ierakstīt vairākas dziesmas. Tāpat gatavojam akustisko programmu, kā arī strādājam pie jaunām dziesmām. Ir izveidojusies laba sadarbība ar bijušo liepājnieku Ojāru Grīnbergu, kuru pazīst arī kā Mario – viņš mums raksta baigi foršos tekstus.

Daudz, cik vien varu, palīdzu arī jaunajiem un ne tik jaunajiem mūziķiem, tā kā darbu ir daudz!

Kā pavadīsiet savu dzimšanas dienu?
Šogad izskatās, ka būs pa mierīgo, kaut gan tā ir bijis jau diezgan ilgu laiku kopš 17 gadu vecuma. Parasti dzimšanas dienas jāpavada kaut kur spēlējot vai kā savādāk. Bet nu svētku daudzums visa gada garumā kompensē gan dzimšanas dienu, gan vārda dienu un vēl šo to. Tad kad nāks uz 50, tad varbūt būs jāsarīko kāds lielkoncerts – tas jau tagad modē!

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Man jau patīk priecāties,
Dažkārt arī dusmoties.
Tomēr labāk, lai ir prieks –
Priecīgs cilvēks, tas nav nieks!

Priekā!