Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 71 Alīna, 42 Sandri un 1 Rūsiņš. Vārda dienā sveicam Sandri Cīruli.

Pastāsti nedaudz par sevi!
Rīgā studēju mehāniku, mašīnbūvi un inženieriju, diemžēl vai par laimi, kas to lai zina. Vispār daru daudz – spēlēju ģitāru, klavieres, dziedu. Iesaistos arī organizācijas „Dižvanagi” aktivitātēs.

Tas, ko studē, ir diezgan atšķirīgs no tā, ko Tu dari brīvajā laikā. Kā tas sadzīvo?
Jā, es vispār esmu tāds atšķirīgs gadījums. Man arī ļoti patīk ceļot, iepazīt sevi, esmu ceļojis ar stopiem pa Eiropu. Esmu pabeidzis masāžas kursus, bet ir vajadzīga arī medicīniskā izglītība, lai varētu iegūt masiera licenci. Mani vairāk interesē netradicionālā medicīna – akupresūra, akupunktūra un tamlīdzīgi.

Kur tu gūsti zināšanas par netradicionālo medicīnu?
Grāmatās un internetā. Arī „Dižvanagu” darbībā ar bērniem tiek piesaistīti speciālisti, no kuriem arī daudz ko var mācīties!

 Pastāsti par ceļošanu – kur tu esi bijis, ko redzējis un kas vislabāk patika?
Man bija plāns ar stopiem doties apkārt visai Eiropai. No sākuma uz Angliju pie pazīstamiem cilvēkiem, tad uz Spāniju, Itāliju, kādām siltākām zemēm. Stopēju, šķiet, novembrī, bija pavēss un gribēju ātrāk nokļūt uz siltākām vietām. Sāku no Polijas, tur bija nometne, kurā divas nedēļas palīdzēju. Sāku astoņos vakarā un tajā naktī tiku līdz Berlīnei. Pēc pāris dienām biju ticis līdz Anglijai, kur satiku divus Eiropas apceļotājus, kuri bija sapratuši, ka pa Angliju vieglāk ir braukt ar mašīnu, nevis stopēt. Ar viņiem kopā apbraukāju pāris tūrisma vietas, un tad apciemoju draugus Anglijā. Tikt līdz Francijai nebija viegli, tur gribēju apskatīt Parīzi un paspēlēt ģitāru pie Eifeļa torņa. Murlē man nozaga ģitāru, un tad es sapratu, ka Francija, Spānija un Itālija paliek citai reizei un stopēju mājās.

Kāda ir tava ikdiena?
Rīgā parasta ikdiena ir mēģināt aiziet uz lekcijām, pēc tam mācīties. Līdz janvārim strādāju, februārī un martā bija nometnes, kurās palīdzēju. Tagad vēl nezinu, kāda īsti izveidosies mana dienas kārtība.
Vispār mana dienas kārtība ir ļauties ritējumam – kas notiek, tas notiek. Kaut kur uzaicina – kāpēc gan nē? Kaut kas interesants notiek – jāaiziet jāapskatās.

Neesi domājis, ka tieši muzicēšana vai radoša darbošanās ir īstā joma?
Tas ir hobijs. Sanāk padziedāt un paspēlēt, esmu beidzis mūzikas skolu, spēlējis dažās grupās. Pēdējā laikā gan cilvēki saka, ka man ir diezgan laba balss, bet pašam šķiet, ka tomēr ir jābūt kaut kam īpašam, lai varētu izsisties.

Mani vispār interesē daudz kas. Šobrīd šķiet, ka ir sākusi interesēt politika. Drīzumā būs šovs „Es varu būt premjerministrs”, ieraudzīju reklāmu un domāju – kāpēc gan nepieteikties?

Ja tu būtu nevis premjerministrs, bet izglītības ministrs, ko tu mainītu izglītības sistēmā?
Ir jāsaprot, ka ir dažādi veidi, kā mēs iegūstam informāciju un dažādi ātrumi, kā cilvēks uzņem informāciju. Citam vajadzīgs vizuālais, citam audiālais, citam kas cits. Maziem bērniem informācijas uzņemšanas ātrums ir fenomenāls. Ar laiku smadzenes nespēj uzņemt tik daudz informācijas. Skolā bērni grib visu uzzināt, un vienmuļi atkārtojot, viņi sāk domāt – ko es te daru? Viņi sāk grozīties, tad viņiem aizrāda. Vajadzīga individuāla pieeja.
Grūti pat pateikt, ar ko sākt. Pasaulē tomēr saprot, ka skolotāji un ārsti valstij ir svarīgi, viņi veido mūsu nākotni, tie ir mūsu bērni, kurus viņi izglīto un ārstē. Latvijā par to īsti nerūpējas. Vienam skolotājam ir daudz skolojamo bērnu, un, spiežot uz kvantitāti, zūd kvalitāte.

Muzicēt Tev labāk patīk vienam vai ar kādu kopā?
Patīk kopā. Vienam ātri apnīk. Ja ir vēl kāds, kas labi dzied, tad no harmonijām trīsas skrien. Ir fantastiski dzirdēt labu mūziku.

Ja tev būtu jāizveido atpūtas plāns viesiem Liepājā vai Liepājas apkārtnē, kāds tas būtu?
Tas ir atkarīgs no cilvēkiem. Man pašam patīk paskatīties skaistas vietas, piemēram, molu un jūru, fortus. Pastaigāt pa parku, gar jūru. Parasti viesiem patīk jūra, palasīt dzintarus. Jaunā koncertzāle, ko tagad būvē, droši vien būs interesanta. Karostas cietums – tiem, kam patīk asākas izjūtas. Saulriets jūrā un saullēkts ezerā.

Ar ko tev asociējas pavasaris?
Putniņi čivina, zālīte paliek zaļa, pārīši sadodas rokās... Man patīk visi gadalaiki. Pavasaris... Laikam viegluma sajūta – nav vasaras tveices, bet nav arī ziemas saltuma. Parādās jauna enerģija.

Tev ir kāds iecienīts teiciens, joks vai citāts?
„Don`t worry, be happy.” Tā laikam arī ir mana mīļākā dziesma, un tā es arī cenšos dzīvot. Ja tu uztrauksies, kam tas palīdzēs? Pieņem situāciju un ar vēsu prātu mēģini atrisināt.

Tavs novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Don`tworry, be happy!