Ir radies pārpratums, runājot par „HRC Libau” izsniegtajām būvatļaujām, kuras tomēr ir divas, portālam skaidroja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks Andrejs Rjabcevs.

Domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs atzina, ka otrdien, 27.augustā, „Rietumu Radio” sniegtajā intervijā, par ko ziņoja aģentūra LETA, Liepājas mērs Uldis Sesks neprecīzi izteicies, ka „HRC Libau” izsniegta tikai viena būvatļauja (teritorijas labiekārtošanas darbiem), nevis divas – teritorijas labiekārtošanai un energokompleksa celtniecībai, kā tas skaidri redzams Būvvaldes mājaslapā.

„Ar „HRC Libau” situācija ir tāda, ka šobrīd vēl nevaram skaidri runāt par konkrētu rūpnīcas būvniecības sākuma laiku, uz ko arī norādījis U.Sesks intervijā „Rietumu radio”. Saskaņā ar iesniegtiem projektiem rūpnīcu var sākt būvēt tikai pēc tam, kad teritorija ir sakārtota – demontētas vecās un nevajadzīgo komunikācijas, traucējošie ēku pamati u.c. Uzņēmums Būvvaldē ir izņēmis vienlaicīgi abas būvatļaujas – gan teritorijas sakārtošanai, gan objekta būvniecībai, taču pirmais uzdevums viņiem ir savest kārtībā šo teritoriju. Pie būvniecības varēs ķerties pēc tam, taču konkrēts darbu uzsākšanas laiks ir atkarīgs no tā, cik raiti veiksies ar objekta teritorijas sakārtošanu.

Būvniecībai ir jāsākas gada laikā pēc būvatļaujas izdošanas. Ja darbi netiek uzsākti, būvatļauja var tikt anulēta,” portālam skaidroja Rjabcevs.

Iepriekš aģentūra LETA ziņoja: „Par konkrētu AS "HRC Libau" energokompleksa būvniecības sākuma laiku Liepājā vēl ir pāragri runāt, "Rietumu Radio" atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Viņš norādīja, ka būvatļauja izdota tikai teritorijas, kur atradīsies komplekss, labiekārtošanai.”

Iespējams, arī es esmu ko pārpratis, taču nekādu pretenziju par ziņas saturu no domes līdz šim nav bijis, portālam sacīja ziņas autors Dāvis Gūtmanis.