Liepājas mērs Uldis Sesks labprāt satiktos ar Liepājas mākslinieku kopizstādē neizliktā darba "Laikabiedra portrets" autoru mākslinieku Vilni Bulavu un ir gatavs apsvērt darba iegādes iespējas, "Rietumu radio" informēja Sesks.

"Pagājušajā nedēļā biju atvaļinājumā un Liepājā sacelto jezgu ar sava portreta neizstādīšanu nemaz īsti nepamanīju," sacīja Sesks. Mērs atzina, ka līdz šim viņam neesot bijusi izdevība iepazīties ar mākslinieku, taču viņš būtu gatavs tikties ar Bulavu un pārrunāt sava portreta iegādes iespējas, raksta LETA.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Liepājas viesnīcas "Promenade Hotel" zālē atklātajā Liepājas laikmetīgās mākslas izstādē "Apturi laiku Liepājā" nav izstādīta mākslinieka Viļņa Bulava sarža žanrā veidotā glezna "Laikabiedra portrets", kurā attēlots Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Izstādes iekārtotāja māksliniece Zigrīda Atāle, kura pieņēma lēmumu darbu neizstādīt, to raksturoja kā prastu - tā izstādīšana "māksliniekam radītu tikai problēmas".

"Man izstādes rīkotāju argumenti nav zināmi, bet ceru tos noskaidrot," atzīst Bulavs. Viņš smejot saka, ka tā, iespējams, ir politiskā cenzūra, jo izstādes rīkošanu finansiāli atbalsta pašvaldības iestāde - Liepājas kultūras pārvade, bet izstādes organizators ir no pašvaldības labvēlības atkarīgais Liepājas muzejs. Mākslinieks uzskata, ka darbs ir aktuāls, laikmetīgs, un tā neizstādīšanu saista ar humora izjūtas trūkumu, kas Latvijā ir izplatīta parādība.

Kā atzina Atāle, darbs izstādē nav iederējies un lēmumu par tā neizstādīšanu viņa pieņēmusi vienpersoniski, noliedzot, ka kāds viņu būtu ietekmējis. "Ir jājūt robeža, un nevajag palikt prastam," par Bulava darbu saka Atāle. Viņa stāsta, kas Sesks Bulava gleznā līdzinoties "filmās redzētiem mošķiem".

Plašāk mākslinieka Bulava vārds izskanēja 2010.gada vasarā, kad Liepājas laikraksts "Kursas Laiks" publicēja karikatūru, kurā divdomīgā situācijā - ar kopā savītiem dzimumlocekļiem - attēloti Sesks un Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā atklātajā izstādē "Apturi laiku Liepājā" ar saviem darbiem piedalās vairāk nekā 50 Liepājas un tās apkārtnes mākslinieki.