Pagājušajā nedēļas nogalē 42 "Rimi" veikalos Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos, Kuldīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās jau septīto reizi notika labdarības akcija "Paēdušai Latvijai".

Kurzemes iedzīvotāji šoreiz sarūpējuši 730 pārtikas pakas, un visvairāk pārtikas paku sarūpēts Ventspilī – vairāk nekā puse no reģiona kopējā ziedojumu apjoma jeb 388 pakas.

Pateicoties pircēju atsaucībai, kopumā akcijas laikā visā Latvijā piepildīta 6081 pārtikas paka, kas palīdzēs ap 2100 trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem, kā arī senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Akciju organizē Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" un veikalu tīkls "Rimi Latvia".

"Paldies ikvienam, kurš nepalika vienaldzīgs un iesaistījās akcijā! Pat ja sākotnēji šķiet, ka miltu vai zirņu paka ir niecīgs atbalsts, trūkumā nonākušajiem cilvēkiem tas var izrādīties milzīgs atspaids grūtā brīdī. Liels prieks bija akcijas laikā satikt ģimenes ar bērniem, kuriem vecāki māca līdzjūtību un empātiju. Īpašs paldies tiem, kuri ziedoja arī higiēnas preces, kādu rotaļlietu bērniem, autiņbiksītes un citas ikdienā noderīgas lietas. Un mēs zinām, ka redzēsim patiesus smaidus to cilvēku un bērnu sejās, kuri saņems šīs paciņas!" saka Agita Kraukle, pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja.

"Lai sniegtu cerību un pārliecību par labāku rītdienu, ir svarīgi zināt, ka grūtībās neesi viens – reizēm tas ir vēl svarīgāk par ziedojuma apmēru. Tāpēc priecājamies, ka tiekam sadzirdēti un ar mūsu pircēju līdzdalību varam sniegt atbalstu grūtībās nonākušajiem," uzsver "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Pārtikas banka Paēdušai Latvijai darbojas jau desmito gadu un kopš 2016.gada, kad par Pārtikas bankas regulāru atbalstītāju kļuva lielveikalu tīkls Rimi, divreiz gadā tiek aicināts arī ikviens cilvēks iesaistīties un paveikt labu darbu – piepildīt pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem ģimenēm. Kopš pirmās akcijas šādi izdevies palīdzēt ap 8500 ģimenēm.

Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izglītojošus pasākumus. Lielveikalu tīkls Rimi ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs un partneris.

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.