Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, 4.martā Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" un "Rimi" aicināja uz tradicionālo pārtikas paku piepildīšanas akciju. Pavisam piepildīta 4981 pārtikas paka, nodrošinot palīdzību 18 000 cilvēku. Tāpat kā iepriekšējā akcijā, visvairāk paku – vairāk nekā 2300 – piepildījuši rīdzinieki, un jau tradicionāli lielu aktivitāti izrādījuši arī vidzemnieki, piepildot vairāk nekā 1000 paku. Liepājā piepildītas 170 pakas, informē organizatori.

Akcijā piedalījās 54 "Rimi" veikali Rīgā, Ādažos, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Krustkalnos, Ķekavā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Mārupē, Ogrē, Rēzeknē, Salaspilī, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā un Ventspilī.

Kopumā saziedota 4981 pārtikas paka, no tām 2309 pakas Rīgā, 1039 – Vidzemē, 564 – Zemgalē, 535 – Kurzemē, 499 – Latgalē un 35 – e-veikalā. Starp Latvijas pilsētām lielāko aktivitāti uzreiz pēc rīdziniekiem izrādījuši pircēji Jelgavā, piepildot 419 pakas.

"Šī ziema daudziem ir bijusi grūtāka nekā iepriekšējā, taču esam ļoti gandarīti, ka Latvijas sabiedrība ir tik atsaucīga, līdzjūtīga un nepamet līdzcilvēkus grūtībās arī tad, kad pašiem neklājas nemaz tik viegli. No sirds pateicamies katram, kurš nepaliek vienaldzīgs un iesaistās akcijā!" saka Agita Kraukle, Pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja.

Ilggadējais Pārtikas bankas partneris lielveikalu tīkls "Rimi" ik mēnesi ziedo vairāk nekā 20 tonnu pārtikas, nodrošinot palīdzību trūkumcietējiem visā Latvijā."Paldies katram mūsu pircējam, kurš piedalās akcijā! Apstākļi šobrīd nav viegli un liek biežāk rīkot šādas akcijas un meklēt līdzcilvēku palīdzību, tāpēc esam divtik gandarīti, ka arī šādā režīmā mūsu pircēji rod iespēju palīdzēt tiem, kas nonākuši grūtībās," saka Juris Šleiers, "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītājs.