Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, sestdien, 10. decembrī, no pulksten 11 līdz 19 Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" un "Rimi" aicina uz tradicionālo pārtikas paku komplektēšanas akciju, kurā piedalīsies 48 "Rimi" veikali Rīgā un visos Latvijas reģionos. Ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs ziedot pārtikas produktus, lai palīdzētu līdzcilvēkiem grūtākajos ziemas mēnešos. Liepājā akcija notiks vienā veikalā, "Rimi" Ostmala, K. Zāles laukums 8.

Akcijas laikā ikviens pircējs ir aicināts piepildīt pārtikas pakas, tajās liekot produktus ar garu derīguma termiņu: dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas), pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus) miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem – šokolādi, cepumus, žāvētus augļus un riekstus.

“Daļai Latvijas iedzīvotāju, kas nonākuši finansiālās grūtībās, nav iespējas kaut ko ietaupīt vai uzkrāt, tāpēc viņiem būs ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Kopumā lēšam, ka vairākiem simtiem Latvijas ģimeņu Pārtikas bankas pārtikas pakas ir, iespējams, vienīgā iztika. Iepriekšējā akcijām kopīgiem spēkiem izdevās piepildīt vairāk nekā 5000 pārtikas paku.,” saka Pārtikas bankas vadītāja Agita Kraukle.

Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.